A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Mahmut Ferati - Hajzer Rexhepi


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2011

2011-12-01T00:00:00

Music & Arrangement:

Burim Krasniqi

Song from the album:

"Ta Bashkojm Shqiperin"


Janë skuqë malet, janë skuqë malet
Hapin krahët shqipet n'atë maje kepi
N'djep t'Shqipnisë, e kam qerdhen
thotë Hajzer Rexhepi, heu pushka i shkrepi

Si vetima ai po ecën bregut t'Çukes
Mes pëer mes-o n'zjarr të luftës
Gjithmonë ndezur e ka flakën
N'grykë të pushkës

Ref...
He he hej kënga e shpon qiellin
N'zemër e ke vënë diellin
Hej sa herë Shqipnisë t'i preket djepi
Pushkë e mbushur je Hajzer Rexhepi

Hej sa herë Shqipnisë t'i preket djepi
Pushkë e mbushur je Hajzer Rexhepi

N'mes te prillit
Kob e mort o seç po ndjellë pusia e t'pabesit
Dhëmbje burrash
Gjak e lotë o po buron pa nda kroni i mretit

Thërret Hajzeri
Mbanu trima Bejtë or vëlla,
Fazli Çerkini, lule prilli
N'gjak jemë la, o për Kosovë vdekjen me ba

Ref...x2
He he hej kënga e shpon qiellin
N'zemër e ke vënë diellin
Hej sa herë Shqipnisë t'i preket djepi
Pushkë e mbushur je Hajzer Rexhepi

Hej sa herë Shqipnisë t'i preket djepi
Pushkë e mbushur je Hajzer Rexhepi


Lyrics submited by  arsimdiber
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019