Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mahmut Ferati - Ta Bashkojm Shqiprin  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Këngë e albumit:

"Ta Bashkojm Shqiperin"

Komente

2 🔥

01/12/2011

2011-11-30T23:00:00+00:00Kah po vjen kjo nuse e bukur
Me shami te kuqe
Po na vjen nga Tirana
N`Prishtin me u ba nuse

(po na vjen nga tirana n`prishtin me u ba nuse)

Thrrasin QAMëT dhe ARBRESHëT
Edhe ILIRIN
Në një zemër një Flamur
Ta bashkojm Shqiprin

(ne nje zemer nje flamur ta bashkojm shqiprin)

Oh Flamur oh Flamur
Flamur kuq e zi
Bashkoj tokat e shqiptarve
Kosov e Shqipri
Oh Flamur që valon
N`Kosov shpi për shpi
Sa bukur feston shqiptari
Dasmën PAVARSI

Kah po vjen kjo nuse e bukur
Me dajre e lodra
Lum e lum na kan ardh krushqit
Nga Shkupi e Shkodra

(lum e lum na kan ardh krushqit nga shkupi e shkodra)

Thrrasin QAMëT dhe ARBRESHëT
Edhe ILIRIN
Në një zemër një Flamur
Ta bashkojm Shqiprin

(ne nje zemer nje flamur ta bashkojm shqiprin)

Oh Flamur oh Flamur
Flamur kuq e zi
Bashkoj tokat e shqiptarve
Kosov e Shqipri
Oh Flamur që valon
N`Kosov shpi për shpi
Sa bukur feston shqiptari
Dasmën PAVARSI


Ky tekst u dërgua nga Valmira
Më Shumë Këngë Nga Mahmut Ferati:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet