A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Mahmut Ferati - Harro Zemer Ce Ke Dasht


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  5

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2011

2011-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Ti E Din Ilaqin Tem"


Sot në darsmen tuaj musafir kam ardhë
Shoh dashnorën time, veshur n'fustan t'bardhë
Mua po m'qan zemra, eh spo e din kerkush
N'vend se me u bo dhandër u bona me veq krushk

(reff.2x)
Mos më prit me t'folë për dore
As mos qaj se s'jemi bashkë
Doje zemrën që e morre,
Harro zemrën që e ke dashtë

Sa herë bjen tupani, nusja mbushet vaj
Po bjen si me kanë për inati t'saj..
Me zemër po i thotë tupanit mos bjer
Kon ma ka dashtë zemra, e kom musafir

(reff.5x)
Mos më prit me t'folë për dore
As mos qaj se s'jemi bashkë
Doje zemrën që e morre,
Harro zemrën që e ke dashtë


Lyrics submited by Arlinda-.-   smartness
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019