Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mahmut Ferati - Pikon Loti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Pikon loti për dashuni
M'u ka djegë zemra e shkretë
Kur m'bie n'mend për ata sy
Me mallë tandin kam me vdekë

[ref]
Se pa ty m'ikën shumë mote
Oh, m'ka vra' dashnia jote

Ta këndoj kangën me mallë
Ka shum kohë që nuk t'kam pa'
Se për ty moj sa t'jam gjallë
Sytë e mi gjithë kanë me qa'

Ka me ardhë nji ditë pranvera
Do t'lul'zojë fusha dhe mali
Kanë me pytë qyqet e mjera
Ku tret' kanga e atij djali

Ky tekst u dërgua nga  smartnessRenditja: Top 200
Publikimi: 01/12/1995


Mahmut Ferati - Pikon Loti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pikon Loti".
3. Video është e këngës "Pikon Loti", por nuk këndohet nga Mahmut Ferati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mahmut Ferati:


Komente 0