A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Mahmut Ferati - Zbret Shqiponja N'mes Kosoves


Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  3

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/1998

1998-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Zbret Shqiponja N'mes Kosoves"


N’prag të derës, hej del nji loke,
U knon bij’ve, hej të k’saj toke,
Zani saj po del nga zemra,
Se n’Kosov’ do t’vij’ pranvera.

Kur jehon zani i lokes,
Zbret shqiponja n’mes t’Kosovës,
At’her’ lokja nis e thot’,
E kam prit nji dit’ si sot.

AT’HER LOKJA NIS E I THOT’,
E KAM PRIT NJI DIT’ SI SOT.

Rrezon djelli hej n’mes t’Kosovës,
Knojn’ dy krenat hej të shqiponjës,
Thrrasin emrin Adem Jashari,
Dojn’ me u dridh lisat e malit.

Thrret Prekazi hej me Likocin,
Nuk ja falim, askujt trollin
Dhe pse shpijat na u kan’ djeg,
Prap’ themelet na kan’ mbet.

DHE PSE SHPIJAT NAJ KAN’ DJEG,
PRAP’ THEMELET NA KAN’ MBET.

Prap’ n’kto troje, hej jehon kanga,
N’mes t’Kosovës, hej vijn’ të fala,
Përshëndet Drini e Mirusha,
Bij’ve t’shqipes u lumt’ pushka.

Thrrasin Llapi e Dugagjini,
Tuj këndu hej, jep jetën trimi,
Kush dha jetën për atdhe,
Nuk ka vdekun, por ka le.

KUSH DHA JETËN PËR ATDHE,
NUKA KA VDEKUN, POR KA LE.


Lyrics submited by  LRamadani
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019