A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Mahmut Ferati - Trokas


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  11

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

17/07/2012

2012-07-17T23:39:01

Song from the album:

"Hitet Me Te Mira"

Song from the album:

"Sille Boten Krejte"


pata than je jeta jeme
mpate than jetoj per ty
a kshtu zemer eshte dashnia
ty pergjigje mos me mkthy
a kshtu zemer asht dashnia
nje gabim me u ba shkaktar
njani tjetrit mos me i fol
njani tjetrin mos me fal

rak e tak po trokas
po trokas nderen e vjeter
ma i mire eshte helmi yt
se mjalti i dikuj tjeter

rak e tak po trokas
po trokas nderen e vjeter
ma i mire eshte helmi yt
fol me mu se nuk du tjeter

II
pata than je jeta jeme
pate than pa ty sjam gjall
a kshtu zemer eshte dashnia
une me prit ti mos me ardh
a k'shtu zemer eshte dahsnia
nje gabim me u ba shkaktar
njani tjetrit mos me i fol
njani tjetrin mos me fal


Lyrics submited by Lani
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019