A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Mahmut Ferati - Kujtoje


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  17

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2012

2012-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Sille Boten Krejte"


A je gjallë ti moj dashni, që nga zemra s`del
A ke zemër me u taku, veç edhe një herë

Si gjaku në vena ty t'kam brenda vetes
pse ti mu m'i vrave krejt gzimet e jetës.

Kujtoje një ditë kur ishim të lumtur
Kujtoje një zemër që pa ty ka humbur
Kujtoje një lot që ma fale mu
Nëse s'më ke dashtë, pse më the të du?
O pse më the të du...

A ka mbetë një pikë mëshirë me e fal një gabim
A ke zemër prap me m'thanë: ti je shpirti im
A ka mbet një pikë meshirë për mu që t'kam dashtë
A tha zemra dhe një herë ne dy me ndejt bashkë.


Lyrics submited by Faik Pnishi   smartness
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019