Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mahmut Ferati - Dasem T'madhe Jem Tuj Ba Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  29

Nje flamur u ngrit n'hava
Dasem t'madhe jem tuj ba x2

Ne kater an kanga me u nie
Se kjo osht dasem zotnie x2

Ref...x2
Po rrezojn dielli e hana
Fort jon gzue baba e nana
Gzim ma i madh s'ka ku me shku
Djalin sot jam tuj martu

Gjith jem kan e kem me kan
Kem me kall n'kater an x2

Se na darsem s'bojna shpesh
Po kur t'bojm le t'merret vesh x2

Ref...x2
Po rrezojn dielli e hana
Fort jon gzue baba e nana
Gzim ma i madh s'ka ku me shku
Djalin sot jam tuj martu

...

Ref...x2
Po rrezojn dielli e hana
Fort jon gzue baba e nana
Gzim ma i madh s'ka ku me shku
Djalin sot jam tuj martu


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiberMahmut Ferati
Renditja: Top 200
Publikimi: 28/06/2013


Mahmut Ferati - Dasem T'madhe Jem Tuj Ba
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dasem T'madhe Jem Tuj Ba".
3. Video është e këngës "Dasem T'madhe Jem Tuj Ba", por nuk këndohet nga Mahmut Ferati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mahmut Ferati:


Komente 0