A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Mahmut Ferati - Ja Me Gru Ja Me Vlla


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  13

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

28/11/2013

2013-11-28T15:14:32

Song from the album:

"Si Je"


Ooo tyne her u kon hijeshi
Me shum vllazen ne nje shpi
Nder e bes e vllazni vella
Shkojke jeta per marak

E mbas darke çfar shyhreti
Tuj mahit vllaznit mes veti
Gjysa e nates çu tuj nxan
Tuj bo llaf me bab e nan

Ref...
Si u martu i pari vlla
Pa u terrue shkon me ra
U martu i dyti e i treti
Pik e pes u bon mes veti

Sherri vllazen paska hi
Cili flet zi e ma zi
S'paska çare per pa u da
Ja n'mes veti ja me gra

Eej jan prish vllaznit bo pershesh
U knon naten qyqja n'vesh
Qysh ke shpija si mas miri
Kadal dal po i hy fitili

Leni velazen fjalt e shtira
Ma mir danu me fjal t'mira
Se kur dahesh me merzi
Ma s'jet vella as jet kojshi

Ref...
Si u martu i pari vlla
Pa u terrue shkon me ra
U martu i dyti e i treti
Pik e pest u bon mes veti

Sherri vllazen paska hi
Cili flet zi e ma zi
S'paska çare per pa u da
Ja n'mes veti ja me gra

...

Ref...
Si u martu i pari vlla
Pa u terrue shkon me ra
U martu i dyti e i treti
Pik e pest u bon mes veti

Sherri vllazen paska hi
Cili flet zi e ma zi
S'paska çare per pa u da
Ja n'mes veti ja me gra


Lyrics submited by  arsimdiber
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019