A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Mahmut Ferati - Le Te Na Vijne Dasmoret


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2013

2013-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Si Je"


Aty ku jan burrat
Rreh teli i sharkis
Aty ku jan çikat
Darsma veç ka nis

Per zemren e nanes
Sot esht dita e bardh
Se de bubu? nusja
Qe ka nis me ardh

Ref...x2
Le t'na vijn dasmoret
Nusja me kuror
Le t'sillet mindili
N'valle dor e m'dor

Ishe mik me vend
Ishe mik pa fjal
Une ta kam çu msitin
M'ke dhon çik per djal

Nuk ka sot naj zemer
Qe u gezu ma shum
Se sot zemra e nanes
Nusen kur ja prum

Ref...x2
Le t'na vijn dasmoret
Nusja me kuror
Le t'sillet mindili
N'valle dor e m'dor

...

Ref...x2
Le t'na vijn dasmoret
Nusja me kuror
Le t'sillet mindili
N'valle dor e m'dor


Lyrics submited by  arsimdiber
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019