A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Mahmut Ferati - Na Ra Puna N'terezi


Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  14

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2014

2014-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Dikur"


Me adete te reja
Nje hesap me u qart
Gruja don me u bo
Me burre barabart

O as barabart
Burre e gru s'jan met
Burri flet nji fjale
Gruja shtate a tet

Ref...
Shtate lekura i bien burrit
Per me nxjerre naj pare
Gruja e mban kuleten
Edhe ban pazare

Keshtu na ka ra
Puna ne terezi
Na u kane ba grate zoja
Burrat pa burrni

Na u kane ba grate zoja
Burrat pa burrni

Kurr nuk ka nevoje
Dy here per me i thane
S'i ban vaki burrit
Enet pa la me i lane

Per mos me e prish rendin
E mos me i prish llafet
Gruja kqyr serialet
Burri po i çet kafet

Ref...
Shtate lekura i bien burrit
Per me nxjerre naj pare
Gruja e mban kuleten
Edhe ban pazare

Keshtu na ka ra
Puna ne terezi
Na u kane ba grate zoja
Burrat pa burrni

Na u kane ba grate zoja
Burrat pa burrni

...

Ref...
Shtate lekura i bien burrit
Per me nxjerre naj pare
Gruja e mban kuleten
Edhe ban pazare

Keshtu na ka ra
Puna ne terezi
Na u kane ba grate zoja
Burrat pa burrni

Na u kane ba grate zoja
Burrat pa burrni e


Lyrics submited by  teksteshkruesi
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019