A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Mahmut Ferati & Shyhrete Behluli - Vjehrra


Choose star rating

Rating:  2.1 / Votes cast:  17

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2014

2014-12-01T00:00:00

See Also

Shyhrete Behluli

Song from the album:

"Ah Dashni Cka Me Ke Ba"


Oj e gezume moj drite hane
Perhajr vjerre qe u bane
Mos gabo me bo zullum
Se nusja s'duron si une

Isha diell dhe isha hane
Nuse edhe vet jam kane
Nese djali din me pri
Nusja osht ilaç per shpirt

Ref...x2
Plak plak ke me u ba
Kur t'qortojne mos bon za
Kur t'ngacmojne veç buzeqesh
Me demek s'e mora vesh

Moj e gezume te kam si syte
Kerkush djalin nuk na e pyt
N'daç pleqnine me e kalu mire
Mos u bon vjerre e shtire

Edhe isha edhe mbeta
Po pleqnine e bika jeta
Djal e nuse une i paça
E me ta gjithmone u kenaqsha

Ref...x2
Plak plak ke me u ba
Kur t'qortojne mos bon za
Kur t'ngacmojne veç buzeqesh
Me demek s'e mora vesh

...

Ref...x2
Plak plak ke me u ba
Kur t'qortojne mos bon za
Kur t'ngacmojne veç buzeqesh
Me demek s'e mora vesh


Lyrics submited by  teksteshkruesi
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019