A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Mahmut Ferati - Refugjati


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

17/02/2016

2016-02-17T18:43:22


It's a long time that we try finding the lyrics to "Refugjati" sung by Mahmut Ferati.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Mahmut Ferati attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Alma Velaj - Refugjati

`Kur kujtoj ditet e korrikut syte me lotojn..me djeg malli ti qe me zemer kur tkujtoj..[x2]

Me qan zemra me qan syyt digjem flak bohem si qiri..
Ku i lash o nan e bab ku i lash un shokt e mi..
Me qan zemra me qan syyt digjem flak bohem si qiri..
Ku i lash o nan e bab se po shkoj tani tuj qa..
Gurbetin e kam mallkuar fjalen refugjat..e trishtuar qenka jeta nga shtepia jasht.[x2]
Me qan zemra me qan syyt
digjem flak bohem si qiri.
Ku ilash o nan e bab ku i lash o shokt e mi.
Me qan zemra me qan syyt
digjem flak bohem si qiri..
ku i lash o nan e bab se po shkoj tani tuj qa..

Bane keq edhe gabove ike nga shtepia..[x2]
kthehu ne shtepi mor djal se ke len femi[x2]
me malldej gjin gjer furi boren ti e shkelee vet ti po t`qash gjithmon do vetee perbuz un per jet [x2]

Nena dhe babane ti mor nuk i degjove.[x2]
Perpara ti ike djal a ti qu largove[x2]
Me malldej gjin gjer furi boren ti e shkelee vet ti po t`qash gjithmon do vetee perbuz un per jet [x2]

Me malldej gjin gjer furi boren ti e shkelee vet ti po t`qash gjithmon do vetee perbuz un per jet

Haxhi Maqellara - Refugjati

humba shpin humba token gjith cfare pata i kam humbe kam shetitur te gjith boten e nuk zuna vend kerkund gjith cfar punesh une punova paskam qen njeri pa fat emrin tim nuk e ndryshova o refugjat se refugjat gjith cfar punesh une punova paskam qen njeri pa fat emrin tim nuk e ndryshova refugjat se refugjat.kap nje pun e le nje tjeter mu ka duk sahati muji si ka thon nje plak i vjeter jabanxhi ne vend te huj vec me i rite ato femij sillem rotull neper bot po su ktheva ne Shqiperi vall ai sme tret kjo tok}2x .vall a do te kthehem ne shtepi ishalla e kam kete fat se u lodha ooohhhh jabanxhi kam gjith jeten refugjat nje merak e kam ne zemer amanet kam per ta len mos ma ndroni kete mbiemer jam shqiptar do vdes shqiptar}2x.numeroj dit nje nga nje veten time kam inat shoket e mi i kam zili qe si theret kush refugjat. po ta la nje porosi refugjat i shkreti ti nena jote po te pret guri i rend ne vend te vet}2x.vall a do te kthehem ne shqiperi......
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019