Audio

Mahmut Ferati - Deshmoret


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

24/12/2015

2015-12-24T22:59:24

Muzika & Teksti:

Fatmir Muja

Orkestrimi:

Burim KrasniqiKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Deshmoret" kënduar nga Mahmut Ferati.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Mahmut Ferati i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Lil Colt. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Ku mbet ajo koh,ato sfida tveshtira,dikujt i fali dhimbje dikujt dit mat mira
Lamtumira ish e rand fjal e fort si ni gur,adin sa t'vogel mpate lan tash jam rrit ja bo burrë.
Jam bo kreu i familjes se u mpate djal sugar,jam krenar per ty o babë qe sot je shpall ``Legjendar``
Kom met si i shkret Zot sherom plaget e mia,ska doktor per fukaran,pra u met qeveria,sa familje sot nuk janë,sa fëmij e gra u vran,sa e sa shpi u djegen e sa tjer babat i lanë.
Lufta e bon t'veten deputeti i mush kuleten ,deshmort u përkujtun a thu për kon e dhan jeten.

Hajt kallxom Evrop mu qysh kum bo krim
edhe jeten e kam dhuru
për me mbrojt vendin tim 2x

Kosoves i mungon ky atdhetar zemer mal
aj iku edhe shkoj,luftoj hiq pa u ndal
Baci Adem i qoj fjal i tha,
e kapi pushken e u nis
spriti dy her mja pormend
krisi pushka n'Koshare
nihet piskam tek tuk
u vran herojt e fshatit ''Shajne``
ndrroj terasa e zogut
pikat e lotit su nalen,lufta zemren ma kalli
Lavdi për krejt deshmoret
Lavdi ILMI BAHTJARIT,ABDURRAMAN GERDELLAJ
për ty po knohet himni i bashkohet ksaj kengë
edhe FISNIK IBRAHIMI.
Betohem fjalen po ta jap,kom mu kon njeri i denj,veten t'fort kom me majt
t'verteten te unë kom me gjet.

Haj kallxom Evrop mu qysh kum bo une krim
edhe jeten e kom dhuru
për me mbrojt vendin tim 4xMë Shumë Këngë Nga Mahmut Ferati:

Më Shumë...