A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Mahmut Ferati - Femijë I Braktisur


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  14

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

29/04/2016

2016-04-29T16:24:04

Music & Lyrics:

Ilir Berani

Arrangement:

Nexhat Mujovi (Wirusi)

Video Production:

MProduction

Song from the album:

"Çikat E Kosoves"

Song from the album:

"Shamia Boj Pembe"


Rruges sot kalova , plot femije ishte oborri
Ne mesin e tyre nje femije zemren ma morri
Kishte sy te shkruar bukur kanges ja kish nisun Oh jet oh jet
Ah mallin qe kishte as kta tinguj spo ia fshinin thirrnin nan
ah nan ku je

REF2X:
Pak dashni pak dhembshuni mem nejt ngat nan se mke fmi
Un u msova me eec me fol po smajte nkrah as smajte ndor
Fatin me lot kush ia ka qendisur Nuk asht jetim osht fmi i braktisur

Nan oj nan e kti fmiu aj shikim gjakun ma ngriu
Sado veshtir qe ta kesh beso te zoti dhe forc do te gjesh
Sado veshtir qe te jet fmiu e ka venin te nana e vet


Lyrics submited by Besa
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019