A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Mahmut Ferati - Anes Se Lumit


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

07/12/2015

2015-12-07T16:25:47

O kjo anë e lumit
Ka bilbila shumë
Pritëm bandill pritëm
jam e vogël shumë

Fusha na bën lule
Mali bën furtunë
Pritëm bandill Pritëm
Sa të rritem unë

Q'u dehen bilbilat
M'erdhi koha mu
Merrëm bandill merrëm
Në krahët e tu

Fushës mbledhim lule
E thithim aromë
Po q'na duhet tjetër
Vallë në kët botë

Malin mbuloi bora
Fushes lulet ranë
Sa shpejt fryu kjo jetë
Vallë n'andërr u pamë


Lyrics submited by fera
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019