Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mahmuti, Vjollca, Shaqiri & Elona - Potpuri 1 (Gezuar 2018)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Shaqir Cërvadiku

Më Shumë Nga

Elona Leka

Më Shumë Nga

Vjollca Selimi

02/12/2017

2017-12-02T17:05:14+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Potpuri 1 (Gezuar 2018)" kënduar nga Mahmuti, Vjollca, Shaqiri & Elona.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Mahmuti, Vjollca, Shaqiri & Elona i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Kaltrina Selimi & Alban Mehmeti. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Kush ta blejti moj lulie oj oren e dores
Oj oren e dores o
2x

Mu ma blejti oj lulie
Djali prej kosoves, djali prej kosoves o
2x

Oj lulie o llokum
Llokumi me ngjyra, llokumi me ngjyra o

Qka ka nuse n’mahall ton
Ti je ma e mira, ti je ma e mira o

Oj lulie o llokum
Llokumi me arra, llokumi me arra

Ti ner shoqet je ma e mira
Sonte je e para, sonte je e para oMë Shumë Këngë Nga Mahmut Ferati:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet