A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Mahmut Ferati - Vokrri N’Zemrat Tona  (Feat. Shaqir Cervadiku)


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

17/03/2019

2019-03-17T15:14:11

Featuring

Shaqir Cërvadiku

Video Production:

MProduction


BESA BES BESEN TA KEM DHAN E
BESA BESS BESEN TA KEM DHAN E
PER KOSOV JETEN KEM ME DHAN
PER KOSOV JETEN KEM ME DHAN.

Na ishtee nje koh shtypje e robni
kombtarisht te fort kerkonim liri
luftonim pushtuesin me kang e me sport
sa ma shum na shtypte shperthenim ma fortt
i madh e i vogel qdo SHQIPTAR me ren
VOKRRRI i mblidhte te gjith ne nje ven
festonte KOSOVA thirrej veq nji emer
QDO SHQIPTAR AT DIT KISHTE MA SHUM ZEMER.

REF.2
Mbushur stadiumi shperthente magjia
brenda me mija jasht krejt SHQIPTARIA
nji emri i ndihej gjithandej jehonaa
VOKRRI VOKRRI GJITHMON NZEMRAT TONA.

I MADH E I VOGEL QDO SHQIPTAR ME REND
PRISHTINA I PRISTE TE GJITH NE NJE VEND
FESTONTE KOSOVA THIRREJ VEQ NJE EMER
QDO SHQIPTAR AT DIT KISHTE MA SHUM ZEMER
MBRETII I NJE EPOKE Q E SHKROJ HISTORIN
LUM NE QE JETUAM NE KOHEN E TIJ
SHPEJT NA IKE MIK NA LE ME LOTT NFAQE
LAMTUMIR LEGJEND E PREHUU NE PAQEEE.

VOKRRI VOKRRIII
REF.2
Mbushur stadiumi shperthente magjia
brenda me mija jasht krejt SHQIPTARIA
nje emri i ndihej gjithandej jehonna
VOKRRI VOKRRI GJITHMON NZEMRAT TONAA.2

VOKRRI VOKRRI VOKRRI...


Lyrics submited by Edina.M
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019