Më mbaj mend (për 1 muaj)

Majlinda Bajrami

Majlinda Bajrami
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10
Këndon kryesisht: pop popullore moderne

Majlinda Bajrami është këngëtare e njohur. Ndjek Akademinë e Muzikës, në Prishtinë, në profilet piano dhe kanto. Pjesëmarrjen e saj në “The Voice” e shikoi jo vetëm si një mundësi për të pasuruar përvojën e saj, në fushën e kantos drejt botës moderne të muzikës, por edhe për t’u bërë e famshme, gjë e cila do ta ndihmojë atë për të çarë më lehtë në tregun muzikor.

Në vitin 2014, Majlinda Bajrami merr pjesë në The Voice Of Albania 4.

Në Qershor 2015, Majlinda Bajrami merr pjesë në Zambaku I Prizrenit 2015 me këngën "Për Ty".

Në Janar 2016, Majlinda Bajrami merr pjesë në Flaka E Janarit 2016 me këngën "Bishtalecat Pal E Pal".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Pjesëmarrëse në

The Voice Of Albania

Motra e

Mallëngjim Bajramit

Motra e

Zyrije Bajramit

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0