Më mbaj mend (për 1 muaj)

Majlinda Cikaqi - Sikur Dje Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Këtë këngë për ty këndoj,
Ndoshta ti do ta dëgjosh,
Si një kujtim, për kohën
që kaloj...

Më thuaj ku je ti,
Hijaaa, jote më mungon
Ku je ti?!
A më pret dua ta di?

E nën dritën e hanës,
Po të pres Sikur dje,
Jam aty, ku ti më le...

E Zotin sot e luta,
Ty pran' të të kem..
N'krah t'tu gjumi le t'më ze...

Tash e pranoj,
Sa shumë e ndjej mungesën tënde!
A thua është vonë,
Vonë për ne të dy..?!

Më thuaj ku je ti,
Hijaaa, jote më mungon
Ku je ti?!
A më pret dua ta di?

E nën dritën e hanës,
Po të pres Sikur dje,
Jam aty, ku ti më le...

E Zotin sot e luta,
Ty pran' të të kem..
N'krah t'tu gjumi le t'më ze... (2x)Publikimi: 30/10/2020
Festivali: Nota Fest 2020
Muzika: Leonard Canhasi
Teksti: Majlinda Cikaqi
Orkestrimi: Leonard Canhasi


Më Shumë Këngë Nga Majlinda Cikaqi:


Komente 0


Majlinda Cikaqi - Sikur Dje
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sikur Dje".
3. Video është e këngës "Sikur Dje", por nuk këndohet nga Majlinda Cikaqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.