Më mbaj mend (për 1 muaj)

Majlinda Cikaqi - Nje Gote Raki Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Sa herë shkoj me shokt e mi, lutet nana në shtëpi.
Zot i madh ti jarabi, ftohja çunit at raki! (2X)

Zoti i madh lëvduar qoftë, që na fali ne kët botë.
Mos me pas raki e shokë, jeta duket krejt e kotë.
O mos me pas raki e shokë, jeta duket krejt e kotë...

Hej!

O moj nanë o shpirti im, pse don me ma hek rakinë,
po e piva me karar, mos ki frike se boj zarar! (2X)

Me nji got raki qan hallin, me nji got raki shun mallin,
për kurgjo s'bohesh merak, halleve u vej kapak. (2X)

Refreni:
Zoti i madh lëvduar qoftë, që na fali ne kët botë.
Mos me pas raki e shokë, jeta duket krejt e kotë.
O mos me pas raki e shokë, jeta duket krejt e kotë...

Hej!

O moj nanë o shpirti im, pse don me ma hek rakinë,
po e piva me karar, mos ki frike se boj zarar! (2X)

O moj nanë o shpirti im, pse don me ma hek rakinë,
po e piva me karar, mos ki frike se boj zarar. (2X)
Mos ki frikë se boj zarar!
Cover: Xeni - Nje Gote Raki (Raki E Shoke)
Majlinda Cikaqi
Publikimi: 12/06/2021
Muzika: Edmond Zhulali
Teksti: Jorgo Papingji
Video Produksioni: Redmedia
Orkestri: Za
Violinë - Mentor Sylejmani
Gitarë - Astrit Stafai
Piano & Sint - Faton Kajtazi
Bass Gitarë - Reshat Beqiri
Tupana - Nesim Maxhuni
Klarientë - Sinan Kajtazi
Audio - Xhavit Hajdari
Udhëheqës I Orkestrit Dhe
Mix & Mastering - Sinan Kajtazi
Producent - Drenis KrasniqiMajlinda Cikaqi - Nje Gote Raki
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nje Gote Raki".
3. Video është e këngës "Nje Gote Raki", por nuk këndohet nga Majlinda Cikaqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Majlinda Cikaqi:


Komente 0