Më mbaj mend (për 1 muaj)

Malda Susuri - Larg Vetes Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  33

Veten kërkon,në horizont
dhe nuk e sheh...
Dielli i fortë,po më pengon
Shikimin ma zbeh...

Orientimin kam humbur
dhe busulla po më
zhgënjen...

Diku do jetë patjeter
dhe vetje ime
qe po më vret...

Më kërkon e kërkon
hapsiren pa fund
Eshtë e kotë
Njëri tjetrit larg jemi shumë...

Vjen papritur një moment
Hey ktu jam unë...

Më kërkon e kërkon
hapsiren pa fund
Eshtë e kotë
Njëri tjetrit larg jemi shumë...

Vjen papritur një moment
Hey ktu jam unë...

Ende më kotë
Sdi ku ndaloj,
vetja ime ku shkoi

Shoh një sinjal
Aty po ndal
do shoh mos jete vallë

Orientimin kam humbur
dhe busulla po më
zhgënjen...

Diku do jetë patjeter
dhe vetje ime
qe po më vret...

Më kërkon e kërkon
hapsiren pa fund
Eshtë e kotë
Njëri tjetrit larg jemi shumë...

Vjen papritur një moment
Hey ktu jam unë...

Më kërkon e kërkon
hapsiren pa fund
Eshtë e kotë
Njëri tjetrit larg jemi shumë...

Vjen papritur një moment
Hey ktu jam unë...

Ka filluar tashmë
lodhja t'më pëlqejë
Miqësinë mos ta urrej
U mesova duke rend
U bë për mua si një refren...

Më kërkon...
Eshtë e kotë...
Hey ktu jam unë...

Më kërkon e kërkon
hapsiren pa fund

Më kërkon e kërkon
hapsiren pa fund
Njëri tjetrit larg jemi shumë...

Vjen papritur një moment
Hey ktu jam unë...

Më kërkon e kërkon
hapsiren pa fund
Eshtë e kotë
Njëri tjetrit larg jemi shumë...

Vjen papritur një moment
Hey ktu jam unë...

Vjen papritur një moment
Hey ktu jam unë...


Ky tekst u dërgua nga  AnnonimMalda Susuri
Renditja: Top 200
Publikimi: 10/10/2012
Festivali: Top Fest 9
Muzika: Vullnet Ibraimi
Teksti: Vullnet Ibraimi
Video Produksioni: ASHA


Malda Susuri - Larg Vetes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Larg Vetes".
3. Video është e këngës "Larg Vetes", por nuk këndohet nga Malda Susuri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Malda Susuri:


Komente 0