A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Malda Susuri & Art Lokaj - Sikur


Choose star rating

Rating:  3 / Votes cast:  2

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

27/03/2013

2013-03-27T18:39:07

See Also

Art Lokaj

Participating in

Top Fest 10It's a long time that we try finding the lyrics to "Sikur" sung by Malda Susuri & Art Lokaj.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Dabesst. We wish that's the lyrics you are looking for:

REFFREN. (DABESST):

E kemi nis veq për qef bro
Shumë t'ri se kemi bo men bro
Që sot kqyrim me bo lek bro
Po qeshtu u kon kismet bro
T'ishim kon sot sikur dje
A t'ishim kon dje sikur sot?
T'ishim kon sot sikur dje
A t'ishim kon dje sikur sot?

VERSE.1 (DABESST):

ELHAMDULILAH
Shnetën e kom, familjën mas veti
E plot dosta n'krah
Që zemra mi don, e jo interesi
Po sot jom ka du me shkru ma bazik
Me kujtu kohën që na ka ik
Si sot po m'kujtohën mu ato dit
Ato dit kur ja nisa me shkru
Kur i kom pas 13 vjet
1 dekad paska shku
Po at'her u kon ma lezet
Nëpër hood me shok
N'drit e n'terr
Tu lshu beat-a n'tel
Detyra s'bojsha nuk msojsha
Veq tekstet e mija i majsha n'men
Nuk m'intersojke mo tjetër sen
Veq mu bo reper u kon andrra jem
Pasioni jem, qefi jem
N'qytetin tem
T'mdhajt e mahallës
Tu pi joint-a e bonga
Edhe lloj lloj droga
M'thirrshin me nejt me ta
Me ju repovat
E ata u bojshin tok man
Edhe pse sot me do s'kom kontakt
Qajo kohë e artë
M'ka bo që sot une me bo art
Jena kon shumë, kena met pak
Amo sot shumë, jena bo prap
Hala ma t'fort, me hapa t'sigurt
Ecim bashk...

REFFREN. (DABESST):

E kemi nis veq për qef bro
Shumë t'ri se kemi bo men bro
Që sot kqyrim me bo lek bro
Po qeshtu u kon kismet bro
T'ishim kon sot sikur dje
A t'ishim kon dje sikur sot?
T'ishim kon sot sikur dje
A t'ishim kon dje sikur sot?

VERSE.2 (DANINHO):

E di ka kohë kom pauzu (yah yah)
Kaloj shum kohë e m'ka mungu (yah yah)
Po nuk jom nal une tu shkru (yah yah)
tu luftu për qa kom ëndrru (yah yah)
Ni studio, shumë veta
Shumë beata e shumë fleta
Qa ndjenja mi shpreh n'rreshta
Kejt kto fjalë me kon t'vërteta
Neper rrug shum kilometra
Mangupa kejt me hekra
Se dishim qa sjell jeta
Shokt si kem kqyr kurr n'kuleta
Havera me shum vepra
Ujqi t’malit e jo lepra
Qe n'jet paten shum heka
E sot kejt jon mrena n’hekra
Heh, qata shok hala
Sot me ta jom sikur vllazen
Per ne kjo jet o sfid
Kqyrim bashk me kalu stazen
Se per ne ka vler shoqnia
Se shum t'fort na man dashnia
E me bro nuk ka tradhtia
Kejt jan tuat qa jon t'mia

REFFREN. (DABESST):

E kemi nis veq për qef bro
Shumë t'ri se kemi bo men bro
Që sot kqyrim me bo lek bro
Po qeshtu u kon kismet bro
T'ishim kon sot sikur dje
A t'ishim kon dje sikur sot?
T'ishim kon sot sikur dje
A t'ishim kon dje sikur sot?


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019