Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Official Video Kërko Video

Malesori - Qaj Per Diten  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Komente

Asnjë Koment

01/06/2006

2006-05-31T23:00:00+00:00

Këngë e albumit:

"The Best Of Malesori Vol. 1"

Pjesëmarrëse në

VFM 2006
Kur t'te mbushen syte me lote,
s'do t'i feshije me si dikur,
dhe n'tu mbushet dhoma mall plot,
eja m'gjej tek ajo ure,
tuj qaj per diten qe kurr s'tu bana burr.
Kur t'me pyesin pse shkove ti,
kudo qofsha do t'qaj si femije,
n'te mungofsha nisu ketu,
aty ku m'le do t'me gjesh mu,
tuj qaj per diten qe kurr s'mu bane gru.
ref:Me mijera fjale nuk kane me me ndal,
me mijera dite ty kam me te prit,
me mijera krushqe per ty kane ardhe,
me mijera dite ty kane me te prit...


Ky tekst u dërgua nga Dode
Më Shumë Këngë Nga Malësori:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet