Audio

Malesori - Puthja E Parë  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2008

2008-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Kthehuni"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Puthja E Parë" kënduar nga Malesori.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Malesori i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Anesti Çuko - Puthja E Parë

(2 herë)
Shumë i vogël isha,nisa të kêndoj
Me kitarrë në duar,plot miq edhe shokë
Isha pak i ndrojtur,nuk kisha djallëzi
Por një ditë mësova fjalën dashuri

Refreni, 2 herë
Dhe ju moj vajza,e ju djemtë e rinj
Sa e bukur jeta kur ka dashuri
Puthjen e parë,në moshën e rinisë
Kush s'e ka provuar,nuk njeh këtë dashuri

2 herê
Sa shpejt ikin vitet,unë rri e kujtoj
Dashurinë e parë,jo nuk e harroj
Si një lule e bukur,që çel në pranverë
Ah,kjo dashuria më rinon përherë

Refreni, 2 herë
Dhe ju moj vajza,e ju djemtë e rinj
Sa e bukur jeta kur ka dashuri
Puthjen e parë,në moshën e rinisë
Kush s'e ka provuar,nuk njeh këtë dashuri

Marki - Puthja E Parë

Isha vetem tuj mendu, pse moj zemer kam gabu.
E kujtoj dashnin e par, tash me duket si ne prrall.(2x)

Pija kafe me shoqni, sa shum un jam lodh per ty,
por i lutem zotit te madh, une te dua veq ty pran. (2x)

(ahh ahh)puthja im' e par (ahh ahh) zemra po me dhem.
Hajde hajde prap prap si ne perrall,
ta shijojm dashnin e par. (2x)

Hajde hajde prap prap si ne perrall,
ta shijojm dashnin e par.

Pija kafe me shoqni, sa shum un jam lodh per ty,
por i lutem zotit te madh, une te dua veq ty pran. (2x)

(ahh ahh)puthja im' e par (ahh ahh) zemra po me dhem.
Hajde hajde prap prap si ne perrall,
ta shijojm dashnin e par. (2x)

Hajde hajde prap prap si ne perrall,
ta shijojm dashnin e par.

(puthja im' e par ... hajde prap hajde prap....h-h-hajde
prap hajde prap...hajde hajde prap prap...puthja im'e par)

(ahh ahh)puthja im' e par (ahh ahh) zemra po me dhem.
Hajde hajde prap prap si ne perrall,
ta shijojm dashnin e par. (2x)

Hajde hajde prap prap si ne perrall,
ta shijojm dashnin e par.
Më Shumë Këngë Nga Malësori:

Më Shumë...