Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio

Malesori - Moj E Mira Bregut Cemit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2010

2010-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Hajt Bre Zemer Mos Ta Ndin"

Këngë e albumit:

"Atmosfere Pa Kufij"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Moj E Mira Bregut Cemit" kënduar nga Malesori.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Malesori i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Sali Mani - Moj E Mira Bregut Cemit

Moj e mira e bregut cemit
Bardh si bora e Kelmendit,
Bardh si bora e Kelmendit
Por si Lulet e ktij veni

Faqe kuqe por si mollë shtatë bajrak
Belin e hollë eee shtatë bajrak
Belin e hollë pasha besen e mirë Bolle eee

Bregut Cemit kur kalon ni bilbil për ty këndon eeee
Ni bilbil për ty këndon ditë e nate
Tuj të përmende s'pushon eee
Falja synin sokolesh falja zemren pellumbesh ee falja zemren pellumbesh o se ja çove shpirtin pesh eee

O bilbil ti zbrit nga mali
Sytë e mij jam ka ti fali iii
Sytë e mij jam ka ti fali
Se për ty mu me dogji malli iii
Bregut Cemit ne atë Kotrrin të dy
Bashkë me tund shtëpin eee te dy bashkë me tund shtëpin heeej bashkë e gezofshi lumturinë ooo heej

Vida Kunora - Moj E Mira Bregut Cemit

Moj e mira e bregut cemit
Bardh si bora e Kelmendit,
Bardh si bora e Kelmendit
Por si kreshtat e ktij veni

Faqe kuqe por si mollë shtatë bajrak
Belin e hollë eee shtatë bajrak
Belin e hollë o pasha zotin e mirë Bolle eee

Bregut Cemit kur kalon ni bilbil për ty këndon eeee
Ni bilbil për ty këndon ditë e nate
Tuj të përmende s'pushon eee
Falja synin sokolesh falja zemren pellumbesh ee falja zemren pellumbesh o se ja çove shpirtin pesh eee

O bilbil ti zbrit nga mali
Sytë e mij jam ka ti fali iii
Sytë e mij jam ka ti fali
Se për ty mu me dogji malli iii
Bregut Cemit ne atë Kotrrin të dy
Bashkë me tund shtëpin eee te dy bashkë me tund shtëpin heeej bashkë e gezofshi lumturinë ooo heej
Më Shumë Këngë Nga Malësori:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet