Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Malesori - Ishe Vogelushe  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2010

2010-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Atmosfere Pa Kufij"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ishe Vogelushe" kënduar nga Malesori.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Ema Bytyqi. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Ishe vogeloshe,
isha mituri,
kur me dole m'b'udhe ti e lumja ti
ishe vogeloshe
isha mituri
kur me dole mbudhe ti e lumja ti,
binte perendimi me te vegelluar
pa m'i shtire tinez ata syte e shkruar
ata syte e tu moj syte e tu te fjetur
7 vjet me radhe t'i kam pershendetur (2)
kur me pe se pari more m'u largove
kur me pe se dyti more m'u afrove
kur me pe se treti more me pushtove
te putha ne gushe ti m'u turperove
ata syte e tu moj syte e tu te fjetur
7 vjet me radhe t'i kam pershendetur(2)
ishe vogeloshe
isha mituri
kur me dole m'b'udhe ti e lumja ti
ata syte e tu moj syte e tu te fjetur
7 vjet me radhe t'i kam pershendetur (2)Më Shumë Këngë Nga Malësori:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet