Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Malesori - Ah Moj Zemer  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Atmosfere Pa Kufij"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2010

2010-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ah Moj Zemer" kënduar nga Malesori.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Fjolla Gashi - Ah Moj Zemer

Mos u bej sikur sme sheh
Deri dje bashk kem nejte

Mos u bej sikur sme njeh
Se ti mu ende me ndjen
(x2)

Ah moj zemer
Ah moj zemer
Nuk me ndrron me asnje femer
Shokt e tu ta kane zili
ska si une ti e di
(x2)

Nje fustan me ngjyra shume
Sa do doje t'ishja une

Fotografite ende i mane
Sa do doje t'mkishe prane

Ah moj zemer
Ah moj zemer
Nuk me ndrron me asnje femer
Shokt e tu ta kane zili
Ska si une ti e di
(x2)

Nuk e di ku gabova
Ty aq shume qe te lendova
Mos me ler per nje tjeter
Kthehu te dashnia e vjeter

Ah moj zemer
Ah moj zemer
Nuk me ndrron me asnje femer
Shokt e tu ta kane zili
Ska si une ti e di
(x2)

Enkelejda Alushi & Hysni Alushi - Ah Moj Zemer

Enkelejda...
Ik mor djal more lanet
O mos kerko te gjesh sebep x2

Hysniu...
O trendelin e vogel o
Sonte mos me thuaj jo x2

Enkelejda...
C'm'u qepe mor gjetsh belan
O lerme te vete matan x2

Hysniu...
O te kisha len me koh
Moj ç't'i bej zemres qe te do x2

Ref...
Ah moj zemer zemer moj
Asnjeher nuk te harroj
Ah moj zemer zemer moj
Do te dua sa te rroj

Ah moj zemer zemer moj
Asnjeher nuk te harroj
Ah moj zemer zemer moj
Me ter boten nuk te ndrroj

Enkelejda...
Bej te them se me pelqen
Po kam frik se me genjen x2

Hysniu...
Une kam fjale edhe bese
Nuk e shkel der sa te vdes x2

Enkelejda...
Nga sebepi i sevdas
U bem gaz i gjith dynjas x2

Hysniu...
O per inatin e dynjas
Ja te marr ja do pelcas x2

Ref...
Ah moj zemer zemer moj
Asnjeher nuk te harroj
Ah moj zemer zemer moj
Do te dua sa te rroj

Ah moj zemer zemer moj
Asnjeher nuk te harroj
Ah moj zemer zemer moj
Me ter boten nuk te ndrroj

...

Ref...
Ah moj zemer zemer moj
Asnjeher nuk te harroj
Ah moj zemer zemer moj
Do te dua sa te rroj

Ah moj zemer zemer moj
Asnjeher nuk te harroj
Ah moj zemer zemer moj
Me ter boten nuk te ndrroj

Motrat Shala - Ah Moj Zemer

po flasin te tjeret
po dojn me na nda
vea tuj fol per neve
shum po hin xhyna
se kto goja te liga
dojn me na shkatru
kur e din moj zemer
se sa shum te du

ah moj zemer kjo esht jet
un ma mir nuk du me gjet
le te flasin krejt qka dojn
dashnin ton nuk e ndalojn

te tjeret spo ndalen
per neve po flasin
per qefi tkam gjet
dyshmanet le te plasin
do tjetojm se bashku
vetem un dhe ti
dhurat esht nga zoti
ah kjo dashuri

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Malësori:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet