Më mbaj mend (për 1 muaj)

Malesori - Te Kojshia Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Jeta ka shum kombinime
ke me mujt dhe mos me u pa
le dhe shpin mahalen time
sa mir u ba. Me pelqeve ti prej moti ty te pata simpati lutjet mi degoj zoti mu bane kojshi.

Ref. *1
Moj e mira Ma e mira
Mos shko nuse larg shtepis
Moj e mira Ma e mira
Merre djalin e kojshis
Moj e mira Ma e mira
Nga shtepija muri na ndan
Moj e mira Ma e mira
Te kojshija e gjen sevdan.

Per filim nje pershendetje
e mavon nja dy tri laffe
zemren do ta boj per vete
mem thir n'caffe
Mos e lyp ti burin zemer
mos e lyp larga shtepia
kaperceje murin hajde te kojshija.

Ref. *2
Moj e mira Ma e mira
Mos shko nuse larg shtepis
Moj e mira Ma e mira
Merre djalin e kojshis
Moj e mira Ma e mira
Nga shtepija muri na ndan
Moj e mira Ma e mira
Te kojshija e gjen sevdan.


Ky tekst u dërgua nga Elvana Qaili   EliosshuliMalësori
Publikimi: 15/01/2014
Muzika: Ilir Berani
Teksti: Ilir Berani
Orkestrimi: Ardian Kastrati


Malesori - Te Kojshia
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Kojshia".
3. Video është e këngës "Te Kojshia", por nuk këndohet nga Malesori.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Malësori:


Komente 0