A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Malesori - Shtatë Vllazni


Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  40

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

12/02/2013

2013-02-12T19:30:31

Music & Lyrics:

Ilir Berani

Arrangement:

Ardian Kastrati

Video Production:

MAX Production

Song from the album:

"Zambaku I Bardhe"


7 vllaznit e tu
nuk pom dojn mu
spo dojn me na
lan meu martu{jo bre}
7 vllaznit e tu
spaskam dashuru{kuku}
me pas dashuru
sna kishin ndalu
reff
7 vllaznit e tu
sikur shtat male
perpara me kan dal
sna lan me u martu
po smundem jo
1 malsor me ndal

7 vllaznit e tu
nuk na lajn me mor kunor
vijn tu fluturu tu fluturu
se jam trim malsor

7 vllaznit e tu
nuk mujn met mshel{khuu}
veq endrra shohin me sy qel[jo bre}
se un jam malsor
jam trim daji[kuku}
mua nuk me nalin as 7 ushtri

reff
7 vllaznit e tu
sikur shtat male
perpara me kan dal
sna lan me u martu
po smundem jo
1 malsor me ndal

7 vllaznit e tu
nuk na lajn me mar kuror
vi tu fluturu tu fluturu
se jam trim malsor


Lyrics submited by Geralda Koloshi
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019