A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Malesori - Zambaku I Bardhe


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  10

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

23/05/2014

2014-05-23T16:42:21

Music & Lyrics:

Ilir Berani

Arrangement:

Ardian Kastrati

Video Production:

Musical

Song from the album:

"Zambaku I Bardhe"

Participating in

Zhurma Show 2014


E bukur do ish pranvera,
sikur te ishe e jemja,
çele lule me petale,
ma e bukura ne fusha e male,
tjeter kujt iu fale.

Ref:
O zambak i bardhe,o zambak,
nuk patem nafak,s'patem nafak,
krejte ne jete sot i kisha dhane,
veç ti e imja me pas kane.

Shkoi pranvera,vera e vjeshta,
nuk me deshte sa te deshta,
erdhi dimeri çdo gje ngrine,
per ty e çoj kot rinine.
pse s'ma fale dashurine?

Ref: 2
O zambak i bardhe,o zambak,
nuk patem nafak,s'patem nafak,
krejte ne jete sot i kisha dhane,
veç ti e imja me pas kane.


Lyrics submited by Malsor Ajeti
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019