Më mbaj mend (për 1 muaj)

Malësori - Ma E Mira Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ma E Mira" kënduar nga Malësori.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 7 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
7

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Daris - Ma E Mira

A je kujtu ti najher mem thir,
A ke menu ti najher mem pa
Podu zonin ty me ta ndi
e ti mundesh edhe mem shaa..

Kom menu qe ti je ma e mira
Kom menu qe je ma e mira
Po ti mdole mu ma e keqja
Nuk e prita,nuk e prita

A je kujtu ti najher mem thir,
a ke menu ti najher mem pa
Po du zonin me ta ni
E ti munesh edhe mem sha

Ka kalu
ka kalu kohe
Mos em thuj a tka kalu mo
Se ska kalu ska kalu JO
Qka ke bo kokouuu

Pinaaa keq pinaa
veq mbylla dyrt e po pi pa shoqni
Nihna keq nihna
Veq i mbylla syt e tlash ty me ik

Bejjbii kujee, podu me di me kon je a ka je
Podu me dite foton ton a e ke pre
Podu me dite naj kujtim a e ke
Dashnin qe ma dhe ku ma le
Dashnin qe ma dhe ku ma ke
Hala ditet e netet tu i njeh qdo sekond qe
po kalon mu zemra pom rreh mu zemra pom rreh

Kom menu qe je ma e mira 2x
po ti mdole mu ma e keqja
nuk e prita 2x

Aje kujtu ti najher mu mem thir
aki menu ti najher mu mem pa
Podu zonin ty meta ndi e ti munesh
edhe mem shaaa

Kom menu qe ekom gjet
Dikon qe nuk ka me iiiik
Po ti ke ik e smuj metgjet
ti ke ikkk

Podu met pa n 4sy
podu met pa sy me sy
Se e kom 1lutjw per ty
MERRE QIT LULE O PER TY

I pys kej un per ty aalaaa
ku po rrin e shpin ku e ka
Qa o tu bo e a eke pa
a e din malli a e ka marr
a e din ajo qe jom keq
a e din ajo qe jom vet
a e din ajo qe malli m merr
EDHE N ANDRRA MDEL

Kom menu qe je ma e mira 2x
po ti mdole mu ma e keqja
nuk e prita 2x

Aje kujtu najher ti mem thir
Aje kujtu najher ti mem pa
Podu zonin me ty me ta ndi e ti
mundesh edhe mem sha

Gold AG - Ma E Mira

Mbeta hiq pa fjal
Para kur mke dal
edhe zemren beso ma ke ndal

Du me tu afru
Po qysh me guxu
Ah sa shum po du

Forcen ku me mar
Afer ty me tardh
Te du ty si diten e par.

Moti sjena pa moti sjena ni
Jo as ti per mu e as une per ty
Edhe se do her beso qe so rren
Dashje pa dashje mbishe neper men
Edhe pse mete histori e vjeter
Dashnia jem nafaka i dikuj tjeter
Sikur per sherr kejt mu bo terr
Se kisha besu qe tshoh edhe niher
E mira jem po e mir koke bo
Plagen ton se sheron asni koh
Sa jom merzit me ta ni eren
Nese don hajde qel e ki deren.

Ref:
Ma e mira ndynja
Haj medet qa jom tu pa
Qysh nuk tpasna harru
Edhe pse na jena nda.

Mbeta hiq pa fjal
Para kur mke dal
edhe zemren beso ma ke ndal

Du me tu afru
Po qysh me guxu
Ah sa shum po du

Forcen ku me mar
Afer ty me tardh
Te du ty si diten e par.

U dajtem u shajtem gati u vrajtem
Po nzemer fell dashnin e majtem
Mos e thuj asni fjal se nuk o nevoja
Kaniher e thojn syt qa nuk e thot goja
Vujta sa vujta se pa ty nuk mujta
Tkalumen ton mrena e rujta
Kejt le ta din une nuk heshta
Njofta sa njofta po njonen e deshta
Po du me tmar me ik dika shpejt
E me ti nal telefonat me ka kejt
E di qe me mu gjith je ni rahatshem
Nese don bujrum un jom i gatshem.

Ref:
Ma e mira ndynja
Haj medet qa jom tu pa
Qysh nuk tpasna harru
Edhe pse na jena nda.

Master G - Ma E Mira

Ti je perfekt
trupi jot sa me pelqen
kur te shoh une gjdo dit
zemra me dhemb..
...
Bukuroshe ty te ndjej
tjeter si ty s.gjej
loqk pa ty jo nuk vlej
...
Ma baby ti po me len pa mend
une e di ce ti permend emrin tem
ne gjdo vend sa here ce ti me sheh
mundohesh per me m.hup
po une te gjej mos u msheh
une e di se ku shkon
e ca ban me kan del
gjdo dit e veshun ndryshe
jo per dit te njejtin model
syt e lym floket drejt
edhe buzet me labela
dukesh si aktorja kryesore
ne telenovela
refreni...
Ma e mire ma e mire
jo si ty nuk gjej
je e mire je perfekt
ma e mire ne qytet

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 08/12/2014Më Shumë Këngë Nga Malësori:


Komente mbi këtë këngëMalësori - Ma E Mira
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ma E Mira".
3. Video është e këngës "Ma E Mira", por nuk këndohet nga Malësori.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.