A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Malësori - Ma E Bukura


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

29/01/2015

2015-01-29T16:45:46

Song from the album:

"Kenga Jone"


ma e bukura ne valle
te gjith po ta kan zili
sa shum zemra ti i kalle
me at bukuri

ma e bukura ne valle
kur po lun ban atmosfere
nuk ka djal qe sdo te donte
me te fol veq njehere

ref.2
luje luje doren me hallhalle
je si rreze hane
krejt djemt ne valle i kalle
ma e bukura pejane

ma e bukura ne valle
te gjithe po ta kan zili
sa shum zemra ti i kalle
me at bukuri

ma e bukura je sonte
kur po lun ban atmosfere
nuk ka djal qe sdo te donte
me te fol veq njehere

luje luje doren me hallhalle
je si rreze hane
krejt djemt ne valle i kalle
ma e bukura pejane

luje luje belin me kollan
je si rreze hane
krejt syt nga ti i kane
ma e bukura shkupjane

luje luje doren me hallhalle
je si rreze hane
krejt djemt ne valle i kalle
ma e bukura pejane

luje luje belin me kollan
je si rreze hane
krejt syt nga ti i kane
ma e bukura shkodrane


Lyrics submited by edon aliu
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019