A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Malësori - Kenga Jone


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2017

2017-12-01T22:57:56

Lyrics:

Ilir Berani

Arrangement:

Ardian Kastrati

Song from the album:

"Kenga Jone"It's a long time that we try finding the lyrics to "Kenga Jone" sung by Malësori.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Malësori attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Votra - Kenga Jone

Drite e vetme ti me je
Ne mengjesin e perkedhelur
Syte me mire mos ti kerkoj
Kujtimet tona i kam mbledhur

Druaj ty mos te lendoj
S’dua me te te humbas
Dy tri vargje ti kam sjellur
Per ty kengen e therras

Pike e shiut e venitur
Ti cdo gje sikur freskon
Fytyren tende te paprekur
Edhe hija e lendon

Mentor Kurtishi - Kenga Jone

hej hej
moj rini
kjo daulle
bjen per ty

sado larg
zemrat me shku
kanga jon
ka me i bashku

ref
o a ka zemer o
qe safrohet
o kanga jon
more kur kendohet

o a ka shpirt o
qe zvallzon
me kangen ton
or kur e ndegjon.

Hej hej
kno me qef
se per ne
po bjen ky def

her nvendlindje
her ngurbet
kanga jon
nuk ju len vet

REF 2x

o a ka zemr o
qe safrohet
o kanga jon
more kur kendohet

o a ka shpirt o
qe svallzon
me kangen ton
or kur e ndegjon.
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018