Më mbaj mend (për 1 muaj)

Malësori - Burre E Gru Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Une jam nje djal beqar,
si luan,zemer shqipetar,
po thot nanaӂka pret?
një çikë të mirë me e gjet,
sa të jam gjallë, gëzoma zemrën djalë”!
Po thot baba:”Spo mund të pres,
mos me le me mall të vdes,
banem gjysh me nip e mbesë”.

Ti zemër je për mu,
hajde bahna burrë e gru,
burrë e gru si mish e thu.
Ta tregoj dashninë pikë për pikë,
me u ba me djal e çikë,
çka u shkru,smujmë me i ikë.

Unë jam djal mërgimtar,
rrit me traditë si shqipëtar,
po thot motra:”O vëlla,
ska si ti në dynja,
gjeje ni nuse për mashalla”.
Shokët thonë kudo me shku,
ma të mirë skam me taku,
shkurt e shqip,krejte i ke tranu!


Ky tekst u dërgua nga Angjelina Berisha


Publikimi: 10/11/2020
Muzika: Ilir Berani
Teksti: Ilir Berani
Orkestrimi: Ardian KastratiMë Shumë Këngë Nga Malësori:


Komente mbi këtë këngë


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet

Malësori - Burre E Gru
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Burre E Gru".
3. Video është e këngës "Burre E Gru", por nuk këndohet nga Malësori.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.