Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mali G Grand Thugz - Per Gjys Ore (Feat. G-UP)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Oh shit yeah Grand Records
Is your homie G-Up
Yeah Mali-G

Mali-G
Po vjen si gjithmon n'rrep jam aktor
Bej respektin t'shoqnis per legaenat jam mizor
Boj muzik underground me punet e pista
Prite albumin tim Hasta La Vista
Paqe agoni armikun se m'don
E shof rezultatin po xhelozojn (fuck you)
Po fantazojn thojn qe po me kapin
Vetem llapin me can trrapin
Kuvendoj rrezoj mbi rrep mbijetoj
E kam tattoo n'krah qe te vertetoj
Kta po rrin po fryn syte ne cdo rim
Une e boj free edhe kur s'pi bim
Sa per aktrim cdo hit ka cilsine
Neper tekste te qifsha policine
Dhe per shkrim e kan t'gjith me kunj
???????? me dy rena flamur

G-Up
Sa po hap syt jam zhyt karlliqe plot
Si dje me sot t'them t qifsha ropt
Ktu me Mali-G J t'gjith si MC
Bashkpunoj me cunat t'shkerdhefsha CD
Pasi e dredhim e nezim
Hym dhe n'mikrofon pasi rrugve na presin
Cun do jeshilen ne dum qe t'shesim
Ky kari bo kong dhe ngatarro biznesin
Kom gishtat lart t'qifsha shtetin
S'kom nevoj per varse qe t'ndrrisin pasi kom respektin
Sakt me tem un t'boj tekstin
Jap 100% sa her e hudh rreshtin
T'japim rrezultat t'shpejt jam drejt zbrazem si pluma pistolet
Ngreje volumin e makine krejt
Cun mu m'njofin ene pa bo album ene rrugve m'dun
Futena n'pune gjys ore qe u shtrrum ene e marum
Kryeveper underground tjeter
Boll e hape zonin kurv 9 mm
Eshte G-Up ene veni Grand Records
Jepi prap play qe bokset ti shkerdhej

Mali-G
Rab kultur po ushtrron shum stile
N'rrug kanibal ne xhep me jeshile
E kom stilin tim se maj veten per kopil
Jam i thejsht jam normal si ti
G-Up dhe ne krah Mali-G
Ndryshim cdo programi super fuqi
Hiti ri shoku prite diten tjeter
Jom ujk i vjeter di cfar shkruj ne leter

G-Up
Mos po don qe ta boj ket flow
Cun leviz rrugve njesoj si wow
Shkerdhat beso eshte oh no
Leje mikrofonin pasi s'po ta ni zonin (SHSHSHSH)
Jom fitus underground ene s'ki fare per t'njoft
Un jom old school ene pysin qe t'me shofin
Te qifsha filozofin boj komercial per fam
Ajo eshte rruga leht dhe te ra per shtet

Hey Grand Records Hood Records


Ky tekst u dërgua nga  jonitekstMali G Grand Thugz
Featuring: G-UP
Publikimi: 12/05/2010


Mali G Grand Thugz - Per Gjys Ore
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Per Gjys Ore".
3. Video është e këngës "Per Gjys Ore", por nuk këndohet nga Mali G Grand Thugz.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mali G Grand Thugz:


Komente 0