Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mali G
  • Emri i Vërtetë:
  • Ermal Tereziu
  • Vendlindja:
  • Kukes 
  • Mosha:
  • 32 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 6 Dhjetor 1987
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♐ Shigjetari
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  125
Këndon kryesisht: hip-hop

Mali G është këngëtar i njohur. Mali-g ka jetuar ne Londer per nje kohe te gjat prej disa vitesh eshte kthyer ne Shqiperi per te jetuar ne vendlindjen e tij ne Kukes. Eshte anetar i grupit OTR dhe konsiderohet si njeri prej kengetareve me te mir te ketij grupi.

Në Maj 2010, Noizy & Mali G marrin pjesë në Top Fest 7 me këngën "Dridhet Vendi".

Më datë 4 Shtator 2011, Mali G publikon videoklipin "S'e Di Cpo Ndodh", në bashkëpunim me Anjeza.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  brunette    2lines  

Komente

2

Anëtar i labelit

O.T.R.


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet