Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Mali G - Na Jena

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Na Jena".
3. Video është e këngës "Na Jena", por nuk këndohet nga Mali G.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mali G - Na Jena  (Feat. Aldi & Xeni)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

30/12/2008

2008-12-30T07:44:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Na Jena" kënduar nga Mali G.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Taste 2 - Na Jena

Na jena
Qa jena?
Sa jena?
Kush jena?

Hajna oriz po sjena Kinez
Pijna caj po nuk jena Anglez
Pina ven po nuk jena Franqez
S'jena shpez po kena kafez
Sjena Gjerman po kena Mercedez
Pina caj Rusi po nuk jena Indian
Hajna edhe shpageta po nuk jena Italian
Ma shum folim Anglisht se Shqip,
Po nuk jena Amerikan
Manipulojna mir me teknologji,
po nuk jena Japan
Shkiet si dojna,po shkie hala kena
e kena flamurin,po se kena me dy krena
Sjena rus po kena fuc se dimri na sos
Skena deti po naten veres lyhem me kos
Veshem mir,po skena pare
Me rrejt,me vjedh nuk kena marre
Kena rini sa 8fish ma shum se per idare
Krejt ni rob,po tulifar fare
Pak jon ata qe ty tbojn qare
Ngrejm shum bari po nuk jena Holandez
S'osht asi ilegal po qaty dikun n'mes
Kur mesim keq,shkojm n'polici me mush naj thes
Po get qe so korrupsion po veq biznes

Ref.(2X)
Na jena ku jena qa jena sa jena
KERKAH JENA
Bile dikah jena,sa mos me thon
Veq shnosh mu kon
qajo neve prej krizes na pshton e na ka pshtu gjithmon onenonenonenoon

Kena pasuri,po s'jena Jahudi
Kena Demokraci po fjalen nuk e kena Liri
Kena siguri prej atijna qe na garanton
Hajni duhesh mu perbi sa here qe ti t'sheh zi
Jena patriota po kurr nuk bohemi njo
Krejt e dojna vendin,po shum pak bojna per to
Nese ki naj ide maje per veti ASNI ZO
Leht e ki me sha po ma lir e ki me vra
Syt i kena po nuk dina hiq me pa
Veq LEKI na shtin me nga, mu tradhtu,mu nda
Po asnjo se marrim me veti kur t'kalojna n'HAVA
Kena shum premtime e ankesa ma shum se hala
Rrina bashk si vllazni e mas shpines mytem tu u sha duhet me kthy kryt ka shpina per me mujt me pa
Veq 1 Opsion e kena BANG! mu vra
Hoxha po ka pun se spo nalet tu na la
Per me pas pun me burra duht mu msu me nejt me gra
Dikah po shkojna po kah nuk pe dina hala
Edhe Varikin qojna EKS veq a o belesh bre vlla
a,a o belesh,a o belesh?

Ref.(2X)
Na jena ku jena qa jena sa jena
KERKAH JENA
Bile dikah jena,sa mos me thon
Veq shnosh mu kon
qajo neve prej krizes na pshton e ka na pshtu gjithmon
onenonenonenoon

Jena shum nervoz se shum temperament
Nihem komplet pervet qe na mungojn ment
Populli i vetem qe i kena problemet bineq
Qdo sport e lujna mir po ma s'miri lujna mensh
Jena shum puntor e krejt na shkojn per dore
Se kshyrim per pak nese jemshi pak si fore
Dina gjithcka e punojm cdo profesion
E blen ni diplom edhe daja punen ty ta bon
Kena shum muzik shum e tulifare
talenta me zera e artista t'talentum pa pare
Kena psikologa,po kerkush nuk shkon mu konsulltu
E gjojna vet problemin qa o tu na mungu n'tru
Po bohet mir qashtu po thojn
Po per mu bo kurgjo spo bojn
As nuk din as me ngu nuk lojn
Krejt qka dim,osht me fillozofu
A e ki vrejt,krejt i din edhe thojn "N'gom mu"

Ref.(2X)
Na jena ku jena qa jena sa jena
KERKAH JENA
Bile dikah jena,sa mos me thon
Veq shnosh mu kon
qajo neve prej krizes na pshton e ka na pshtu gjithmon
onenonenonenoon

Papel G - Na Jena

yeahhhhhhh
SpeCiaL TaLeNT........PAPEL-G
GoRiLLa Teaammmm
GranD Stylee

PAPEL-G

Na jem ata qe ket sen e bojm mas miri
nuk osht ky sen per turli far qyri
kto e thash me kajst nuk e gjuva si pahiri
dine se per femna papeli osht ma i shtiri
lek edhe fam per ksi sene sosht problem
cdo koncert qe bohet eksplodon krejt aj ven
bina osht e jona normal ket sen e din krejt
niher po ta thom maje men edhe kurr je tu flejt
na na na na maje men dost kta
na na na na lej qka thojn ata
wou wou wou kshyri kush jon kta
krejt jon te than numer nja
a t'pelqen a nuk t'pelqen mu sum interson
edhe ti edhe ata e din qe jom teper i gjon
qe qeshtu ky sen papelit i hec per dore
mu m'ngojn rinia e ty pleqt cajtoreRefreni :]

Refreni :]
Na Na Na... e Bojm Hitin
Na Na Na... e Kallim Bitin.
Na Na Na... e Mbarojm Senin
Na Na Na... e Kallim Venin...!

ST:
1.Na Na NaNa jena Na
2.Kurxho Kurxho nuk jan ATA.
3.edi AHA ATA nuk jan kurxho
4.Nakejt ATA i Kallim me Fllow.
5.OU OUune ju djek me ket zo
6.Hajde mirsevini n'Gangsta Show.
7.OUyou Know i'm Shkupjanali
8.fuck Mada Fakes i'm the BeLa-G.
9.ski STOP po Repovat NON STOP
10.kush tha se Shkupi NUK KA HIP HOP?(A!)
11.qe Hip Hop me Traditat e Gangsterit
12.qe Hip Hop cka ja plas Xhamat Kerit.
13.Na Jena 1shalej cka folin AMATERAT
14.hej SHKUPI ReSPeKT për SHVERCERAT.
15.Na jena Bura te Na mbahet Besa
16.Jena 1 Famili me Soldiersa e Killersa.

Refreni :
Na Na Na... e Bojm Hitin
Na Na Na... e Kallim Bitin.
Na Na Na... e Mbarojm Senin
Na Na Na... e Kallim Venin...!

Unix - Na Jena

Ak-47-shat:
Start:
You you youuu po vina edhe me ni hit na 47-shat knej
bash me unixin pi kallim krejt venin eiii
na jena qata nishat(nishat) na jena qata bishat(bishat)
bashk me perfektin jena ma tmir se zbukurimet te pishat
se na jena qata qe ju e kini menu
na jena qata qe e kallim venin pa drru
se sjom vet po jom me ata qe thirren namber on
e kush naj sen masnej i knaqet ajo non...haha

Up-men:
Up-men knej prap po vjen
ska nevoj mi shu nxemjet se e kallim na kit ven(ven)
na kush jena na na qa bojna na
na jena qata nishat a.a.a.a.
na keni prit per me ardh e me ju qudit
harroni tjert se edhe nterr na bojm drit
harroni gjetkon hajdeni knena
se na jena qata reperat-legjenda...haha

UniX:ref-2x
Na jena na jena qata qysh qert pe kerkojn
na jena na jena qata qe venin pesh e qojm
neve dost na gjen gjethka e gjethka neve na ki
nashta svet per ne po per ne ki me nii...

Perfekt:
You you leni tash krejt se erdha une
nqofse ki dasht me knu ma mir hiqju ksaj pune
jo qe perdorim dhune po po bohesh hor
se neve na ki gati 24 ore
jow jow perfekt aha aha ak-47-shat eehh
yeha yeah unix mother fucker remix
nuk kena efekta na jena perfekta
na jena qata qe na gjen ne televizion e gazeta
se perfekt dost mu em ki kenj qe naten ta thej
gjema ti njo qe kur knova une nuk kcej
si ne nuk ki as ska me pas
nqofse na xhelozon ather munesh veq me plas
se na kena klas klas perfekt
na jena nishat qe knojim pa efekt
na jena kur krejt jon tu bo wow (wow)
na jena qata qe ti si na ki qef mu bo..haha...yeah

UniX:ref-2x
Na jena na jena qata qysh qert pe kerkojn
na jena na jena qata qe venin pesh e qojm
neve dost na gjen gjethka e gjethka neve na ki
nashta svet per ne po per ne ki me nii...

UniX:
You you kqyrni tash kush osht en ren(ren)...
unix po vjen e krejtve po ju len pa men(men)...
neve kat dush na ki ki me ne dost nuk ki ki
na jena qata qe ti per do perfekta ki ni ni
se unix dost qe me neve dridhet bina
e kur knove ti mu dok thuse foli Besim Dina(hahaa)
pa ne smuni si trenin pa shina
kallxoju tjerve dost se pi Gjakoves na po vina
unix dost jom reper e skom nevoj mu ly e mu ngjy
veshna gjon e me ni kapuq en kry
se qyky qyky unixi po zotron kit ven ven
neper n´cillin club sjom permen en
kallxom ti qe edhe qaty ta kalli krejt
mos na shaj mrapa shpines se veq afer neve je tu nejt...hah
se na jena perfekta qe knojim pa efekta
kena gjak reperi neper vena
se po shihet dost se me neve dridhet skena...haha

UniX:ref-2x
Na jena na jena qata qysh qert pe kerkojn
na jena na jena qata qe venin pesh e qojm
neve dost na gjen gjethka e gjethka neve na ki
nashta svet per ne po per ne ki me nii...

Ak-47-shat:
youu youu jena jena jena naa
you youu si ne dost kerka nuk ka

Perfekt:
Lyp lyp gjethka po me neve dost nuk ki ki
senet qe ti i thu po na vijn si komedi di

UniX:
Aha aha lenii krejt krejt nqofse me ne doni naj sen sen...
jena 4 vet po veq me ni mikrofon e kallim krejt kit ven ven...

UniX:ref-4x
Na jena na jena qata qysh qert pe kerkojn
na jena na jena qata qe venin pesh e qojm
neve dost na gjen gjethka e gjethka neve na ki
nashta svet per ne po per ne ki me nii...

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Mali G:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet