Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mali G - Kuksi

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kuksi".
3. Video është e këngës "Kuksi", por nuk këndohet nga Mali G.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mali G - Kuksi  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

Komente

1 🔥

04/09/2009

2009-09-04T18:07:48+00:00Shqipëri o nëna ime , ndonse jam un i mërguar.
Dashurin tane zemra , kurr ska me harru e.

Text:
Të jesh Kuksian , nuk e di si ndjehesh ?
Ta tregoj une , se nzemer keq perthehesh.
Krejt ata e din se une jom kuksiani.
Jom nipi atij dibroni ju kurse nuk boni.
A tkujtohet 99-ten kur Kuksi u bo tellall.
Hape dyrt kosovarve , bota krejt ta bon hallall.
Majte pleq , gra , fmi , t'reja edhe t'ri.
Ndihmove UÇK per mi dhan venit liri.
Se qeshtu e pate , mot permas moti.
Nese nuk ta di njeri le ta dij vetem zoti.
Muni sna shkoj koti , rrespekt plot kena marr.
Ni vllaznim per bashkim se i thom vetit SHQIPTAR.
Kuksi jon i hishem , i vogel se i vogel.
Konkurove ne mes botes per me mar cmimin nobel.
Se bone per pasuni po e bone per trimni.
Se qa bone ti , hee , ni bashkim per vllaznin.

Ref :
Nese je kuksian ket sen n'zemer ke me ni.
Kta se boj per vete , po e boj veq per vllazni.
E nese keni pik n'zemer ajo esht kuq e zi.
Se un jom ai kuksiani representi Mali-G.

Text :
Bjema ni beat edhe ni leter.
Kom dashni per kuks t'ri e le mo kuksin e vjeter.
Botes tash rreth e qark une i rash.
Kurr se mohova , gjithmon KUKSIAN thash.
E lash qat Angli per mu kthy n'Shqipni.
Per mu kthy n'Kukes ku kalova femijeri.
Shoqnia n'telefon me mallengjim kejt po pysin:
Mali na thuj noj llaf , si e kena Kuksin ?
A jan qato njerez , a osht qai rrespekt ?
A osht hala qai vend qe per ta na kishim vdek ?
E une krejt i gzum i kalloxoj ..............
Paska hec perpara me shpejtsin sikur lumi
Gjithmon vec perpara , perpara na paskna hec.
Me hapa shum te shpejta vec perpara mrapna
spaskna ngec.
Me pas qen venet n'gar ti ven t'par kishe marr.
Hala jam ai kuksiani mjella n'kukes OTR.

Ref :
Nese je kuksian ket sen n'zemer ke me ni.
Kta se boj per vete , po e boj veq per vllazni.
E nese keni pik n'zemer ajo esht kuq e zi.
Se un jom ai kuksiani representi Mali-G.

Text:
Kuksi mirmengjes , ca bone si ja kalove ?
Un u qova shnosh e mir po ti a mun u qove ?
Vllaznin e qytetit pom kallxon se qysh i kom.
Femnat boom te gjimnazi a jan qato qe jan kan.
Nese jan qo selam me rrespekte qona nkam.
Gjithmon si kuksian apet jom mali-g.
Hala kam le nkukes hala kam ni shqipni.
Hala kam rrespekt n'zemer per kuksin e ri.
Kena femna boll , meshkujt kejt t'rrespektushem.
Nese te zen sherri nkukes nuk je ma i pranushem.
Pushkat plot i mushem per me plas allti.
Po thot se kuksi tash po lufton serbin.
Gazetat kejt po shajn hic spo folin realitetin.
Po thon se ni kuror ja ka vjedh mbretit.
Mbretit serbis se ja prishi ropt e shpis.
Edhe krejt ....... t'lejushem
Tash po du me ia nis..

Ref :
Nese je kuksian ket sen n'zemer ke me ni.
Kta se boj per vete , po e boj veq per vllazni.
E nese keni pik n'zemer ajo esht kuq e zi.
Se un jom ai kuksiani representi Mali-G.


Ky tekst u dërgua nga Xxxxxxxx
Më Shumë Këngë Nga Mali G:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet