Më mbaj mend (për 1 muaj)

Manca Špik

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20
  • Vendlindja:
  • Kranj 
  • Mosha:
  • 41 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Manca Špik është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ajo lindi në Kranj dhe u rrit në Bohinjska Bela. Në vitin 2003 ajo fitoi Zëri i Parë Gorenjska, ku u takua me autorin dhe producentin muzikor Raaya. Ajo u bashkua me grupin e tij R'n'B wannabes në vitin 2003. Pas kësaj, ajo filloi duke studiuar gjuhën sllovene dhe kroate, serbe dhe maqedonase dhe letërsitë në Fakultetin e Arteve dhe filloi të punojë Recording Studio ndjekin-up vokal për artistët shumta sllovene. Vitin e ardhshëm, si këngëtare sho...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Manca Špik, Manca Shpik

Komente 0