A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Mandi - Romale


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

15/05/2018

2018-05-15T21:29:55

Music:

Mandi

Arrangement:

Festim Gici

Arrangement:

Keli ShikutIt's a long time that we try finding the lyrics to "Romale" sung by Mandi.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Mandi attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Eli Fara. We wish that's the lyrics you are looking for:

(Intro - Mangavatu)

(I - Eli)
Djelli zjar e shiu pik
troket porta si muzik...

Të dëfrehem nuk kam frik'
është lojë, jo zjarr e thik'

Ja dora ime o moj cigane,
tregoma rrugën e dashurisë!

Roma, roma, romale
sot këtu nesër atje!
Dashuri jetën e ke
roma, roma, romale

Roma, roma, romale
sot këtu nesër atje!
Arrati fatin e ke
roma, roma, romale!
Dashuri jetën e ke
roma, roma, romale!

(Mangavatu)

(II - Eli)
Të vërtetën jo ti se gjen,
më pëlqen se më gënjen!

Fatin s'dij si do ta kem,
shi e diell dua të jen!

Ta zbardhim natën ta skuqim ditën
ta djegim sonte o romale!

Roma, roma, romale
sot këtu nesër atje!
Dashuri jetën e ke
roma, roma, romale

Roma, roma, romale
sot këtu nesër atje!
Arati fatin e ke
roma, roma, romale!
Dashuri jetën e ke
roma, roma, romale!

(Outro - Mangavatu)more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019