Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Mandi, Mikel Elmazi & Romsi - Ndjenje  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Mikel Elmazi

14/09/2019

2019-09-14T07:57:41+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ndjenje" kënduar nga Mandi, Mikel Elmazi & Romsi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Butrint Rashiti - Ndjenje

Kthema zemren, qe dikur ta dhash,
Kthemi fjalet, qe dikur ti dhash

Pritja me net, u be e kot
Provoja te Kthej, nuk mundja sod
Smundjen qe kam, mos ta dije dot

Pritja me net, u be e kot
Provoja te Kthej, nuk mundja sod
Smundjen qe kam, mos ta dije dot

Per gjith jeten, me nuk kam me dasht
Ne kra tjeter femer ka me pas

Le ta din, dhe ajo
Le ta din, dhe kush do
Kam nje jete, s'te dashuroj

Le ta din, dhe ajo
Le ta din, dhe kush do
Kam nje jete, s'te dashuroj

Mendova se ti, gjith me ke mungu
N'boten tjeter, me mall ka me shku

Per mua sot lindi ky diell
Prania jote ma s'kishte vlere
E kaluar mbete si gjithher

Per mua sot lindi ky diell
Prania jote ma s'kishte vlere
E kaluar, mbete si gjithher

Per gjith jeten, me nuk kam me dasht
Ne kra tjeter femer ka me pas

Le ta din, dhe ajo
Le ta din, dhe kush do
Kam nje jete, s'te dashuroj

Le ta din, dhe ajo
Le ta din, dhe kush do
Kam nje jete, s'te dashuroj

Dario - Ndjenje

DARIO:
Une e di qe edhe ti tani mundesh
njesoj si une
te me shikosh,te me ndjesh, te me duash
njesoj si une
me te cdo dite ne cdo moment ne cdo sekond
un jam
dhe prap spo mundem dot ti shpreh
jo guxim nuk kam
jo nuk kam
se me ndjen ajo une e di
dashurine e shoh ne syt e saj
sa here prane e kam me vjen ti them
vetem nje fjale
se me ndjen ajo une e di
dashurine e shoh ne syt e saj
dhe kur me te nuk jam prape
ne mendje e kam
dhe une mbetem pa fryme
kur ti mendjen ma lexon
nje buzeqeshje me fal
edhe ndjenjat
me shume me shton
me te cdo dite ne cdo moment
ne cdo sekond un jam
dhe prap spo mundem dot ti shpreh
jo guxim nuk kam
jo nuk kam

Refreni:
se me ndjen ajo une e di
dashurine e shoh ne syt e saj
sa here prane e kam me vjen ti them
vetem nje fjale
se me ndjen ajo une e di
dashurine e shoh ne syt e saj
dhe kur me te nuk jam prape
ne mendje e kam

ELGIT DODA:
hej edhe un si ty
kujtoj historine time
zgjohesha cdo dite
dhe mendja te ajo me rrinte
i thoja se e doja shume
se e doja shume
cfare donte ajo
isha vetem un
jo vetem fjal jo vetem fjal
nuk te duhen fjal
kur je prane saj
qendro gjuthmone me te
shtrengoja doren fort
zemren mos ja thyej
se shume do ta lendosh

Refreni:
se me ndjen ajo une e di
dashurine e shoh ne syt e saj
sa here prane e kam me vjen ti them
vetem nje fjale
se me ndjen ajo une e di
dashurine e shoh ne syt e saj
dhe kur me te nuk jam prape
ne mendje e kam.

Redon Makashi - Ndjenje

Sa her qdo nat kur jam vetëm
të ndjej por ti më mungon
ndoshta për mua nuk kthehet më prap, asnjëher një ndjenjë si kjo.

Ti je e vetmja në botë
që dua dhe se harrojë
jo smund ta fsheh edhe malli më merr
në vetmi pa ty mbaroj.

ref: Ndjej, ndjej, kur s'të kam më fort të dua. Ndjej, ndjej, e s'të harrojë.

U lodha duke menduar
akoma plaga më dhemb
i ndjej akoma ato buzet e tua
shije hidhur ti më le.

Nuk e kuptoj qfar po ndodh në jetën time
sdua më ty të mendoj
kur jam vetëm ti vjen në mendimet e mija edhe shpirtin ma trazon.

Ref: Ndjej. ndjej, kur s'të kam më fort të dua.
Ndjej, ndjej, e stë harroj
Veq ndjej, ndjej, jo nuk mund kaq fort të vuaj
Ndjej, ndjej, gjdo gje mbaroj.

Ate nat me shi
kur me humbe n'erresir
te thash mos ik dhe pak mos ik
ti s'me the as lamtumir
gjdo gje do kaloj
do te mbesim veq kujtim
vet do jetoj do jetoj dhe un pa ty.
Më Shumë Këngë Nga Mandi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet