Më mbaj mend (për 1 muaj)

Manjola Nallbani - Kur Humba Nje Dashuri  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  24

Muzika:

Vladimir Kotani

Teksti:

Jorgo Papingji

Orkestrimi:

Shpëtim Saraçi

Këngë e albumit:

"Tingujt E Shpirtit Tim"

Këngë e albumit:

"Me Shihni çilter Si Ju Shoh"

Pjesëmarrëse në

Festivali i 32-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

01/12/1993

1993-11-30T23:00:00+00:00Dashurinë e parë dhurova
për të njohur një njeri
dhe mësova të mos gaboj
kur e humba këtë dashuri

Me puthje gënjeshtare
ma mësove dashurinë
e pastër isha fare
e nuk e njihja pabesinë

Por ja që nisi era
ranë fletët një nga një
jeta ëndrra s'ka ngahera
ka dhe lot e tradhëti

(Refreni)
Dashurinë e parë dhurova
për të njohur një njeri
dhe mësova të mos gaboj
kur e humba këtë dashuri

Zemrën time e lëndova
e plagosa në rini
por pranvera sërish do vijë
dhe do sjellë tjetër dashuri

O dashuri
sekreti i moshës që na rinon
ti papritur vjen
dhe krejt papritur si era shkon
Oh eja eja dashuri
eja eja përsëri
merrma dhimbjen time
dhe më ndiz një zjarr të ri

(Refreni)
Dashurinë e parë dhurova
për të njohur një njeri
dhe mësova unë të mos gaboj
kur e humba këtë dashuri

Zemrën time e lëndova
e plagosa në rini
por pranvera sërish do vijë
dhe do sjellë tjetër dashuri

Dhe mësova unë të mos gaboj...
kur e humba këtë dashuri


Më Shumë Këngë Nga Manjola Nallbani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet