Më mbaj mend (për 1 muaj)


Manjola Nallbani - Perse Te Dua

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Perse Te Dua".
3. Video është e këngës "Perse Te Dua", por nuk këndohet nga Manjola Nallbani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Manjola Nallbani - Perse Te Dua  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Muzika:

Flamur Shehu

Teksti:

Jorgo Papingji

Orkestrimi:

Alfred Kaçinari

Këngë e albumit:

"Tingujt E Shpirtit Tim"

Këngë e albumit:

"Me Shihni çilter Si Ju Shoh"

Pjesëmarrëse në

Festivali i 34-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

01/12/1995

1995-11-30T23:00:00+00:00Fjalë dhe vetëm fjalë, vetëm fjalë
Të tjera puthje dhe ledhatime
Fjalë edhe më fal, dhe të fal
Të tjera shpresa e sa zhgënjime

Ti dhe vetëm ti
Më braktise dhe tek unë ti rikthehesh
...kthehu përsëri
Thuam, thuam, thuam pse të dua, s'e di

Se unë e di
Syri yt nën qerpik
Më thërret kur do t'ik
Zemër e çmëndur e dehur e do një mik
Dhe sado të shkoj larg
Shpirti yt endacak
Tek unë do t'vijë ai

Se unë e dua
Syrin tënd nën qerpik
Zemër e çmëndur e dehur e do një mik
Pse s'më sheh dot në sy?
Pse nga një u bëmë dy?
Vallë s'i humbi u shua kjo dashuri?

Kush hyri mes nesh dhe tallet e qesh
…ma thuaj ta di
Kë dashuri gënjen, po gënjen ti tani?

(përsëritet nga fillimi)

Se unë e dua
Syrin tënd nën qerpik
Me therret kur do t'ik
Zemër e çmëndur e dehur e do një mik
Pse s'më sheh dot në sy?
Pse nga një u bënë dy?
Vallë s'i humbi u shua kjo dashuri?
Pse s'më sheh dot në sy?
Pse nga një u bënë dy?
Vallë s'i humbi u shua kjo dashuri?


Ky tekst u dërgua nga Ardiana Mitrushi
Më Shumë Këngë Nga Manjola Nallbani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet