Më mbaj mend (për 1 muaj)

Manjola Nallbani - Luna Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16

Nuk kemi video për këtë këngë.

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Luna" kënduar nga Manjola Nallbani.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 6 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
6

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ardian Bujupi - Luna

300 Sachen auf'm Tacho
Zieh' den Rauch der letzten 'Garro
Alle Lichter aus, Bruder
Ich werd' geleitet von Luna

300 Sachen auf'm Tacho (ey)
Zieh' den Rauch der letzten 'Garro (hey)
Alle Lichter aus, Bruder (Bruder)
Ich werd' geleitet von Luna

Tief in der Nacht und ich fahr' ohne Sinn
Fahre Blind bis der Morgen anbricht
Ich vergesse niemals diese Nacht
In der ich dich traf, das Gefühl hält mich wach

...
...

Don Omar - Luna

Luna,
Tu que la puedes ver
Ve y cuentale
Que casi hoy soy de piedra
Y si ella no regresa me moriré
Si, me moriré
(Eliel!)

Luna dile que yo también
Paso noches de
Desvelo por ella
Y dile que hoy que se fue
Me duele perder la vida por ella
Luna dile que yo también
Paso noches de
Desvelo por ella
Y dile que hoy que se fue
Me duele perder la vida por ella

Lu...u...u...na
Dime en que yo fallé
Que no dije, que no encontré
Que no callé, y perdoné
Lu...u...u...na
Dime en que yo fallé
Nunca fingi
Ni le menti
Hoy no esta aqui
Quiero morir

Luna dile que yo también
Paso noches de
Desvelo por ella
Y dile que hoy que se fue
Me duele perder la vida por ella
Luna dile que yo también
Paso noches de
Desvelo por ella
Y dile que hoy que se fue
Me duele perder la vida por ella

Lu...u...u...na
Dime en que yo fallé
Que no dije, que no encontré
Que no callé, y perdoné
Lu...u...u...na
Dime en que yo fallé
Nunca finji
Ni le menti
Hoy no esta aqui
Quiero morir

Luna dile que yo también
Paso noches de
Desvelo por ella
Y dile que hoy que se fue
Me duele perder la vida por ella
Luna dile que yo también
Paso noches de
Desvelo por ella
Y dile que hoy que se fue
Me duele perder la vida por ella

Luna,
Tu que la puedes ver
Ve y cuentale
Que casi hoy soy de piedra
Y si ella no regresa me moriré
Si, me moriré

Luna dile que yo también
Paso noches de
Desvelo por ella
Y dile que hoy que se fue
Me duele perder la vida por ella
Luna dile que yo también
Paso noches de
Desvelo por ella
Y dile que hoy que se fue
Me duele perder la vida por ella
Luna dile que yo también
Paso noches de
Desvelo por ella
Y dile que hoy que se fue
Me duele perder la vida por ella
Luna dile que yo también
Paso noches de
Desvelo por ella
Y dile que hoy que se fue
Me duele perder la vida por ella

Lu...u...u...na
(Gargolas!)
Dime en que yo fallé
(Don!)
(Eliel!)
Lu...u...u...na
Dime en que
La vida por ella

Don Omar - Luna

Don Omar
Luna (Esta Ves Bien Escrita)
Luuuuuuna tu que la puedes ver , ve y cuentale
Que casi hoy soy de piedra y si ella no regresa
Me morire, sii me morire..

Luna dile que yo tambien paso noches de
Desvelo por ella
Y dile que hoy que se fue me duele perder
La vida por ella
(se repite)

Luuuuuuuna dime en que yo falle
Que no dije
Que no mostre
Que no calle
Ni perdone

Luuuuuuuna dime en que yo falle
Nunca fingi
Ni le menti
Hoy no esta aqui
Quiero morir

Luna dile que yo tambien paso noches de
Desvelo por ella
Y dile que hoy que se fue me duele perder
La vida por ella
(se repite)

Luuuuuuuna dime en que yo falle
Que no dije
Que no mostre
Que no calle
Ni perdona

Luuuuuuuna dime en que yo falle
Nunca fingi
Ni le menti
Hoy no esta aqui
Quiero morir

(Se repite todo otra vez)


Publikimi: 01/12/2004
Orkestrimi: Adrian HilaMë Shumë Këngë Nga Manjola Nallbani:


Komente mbi këtë këngëManjola Nallbani - Luna
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Luna".
3. Video është e këngës "Luna", por nuk këndohet nga Manjola Nallbani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.