Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Manjola Nallbani - Dy Dashuri
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dy Dashuri".
3. Video është e këngës "Dy Dashuri", por nuk këndohet nga Manjola Nallbani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Manjola Nallbani - Dy Dashuri  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

09/09/2015

2015-09-09T10:00:21+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dy Dashuri" kënduar nga Manjola Nallbani.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Sara Elshani - Dy Dashuri

Zgjodha lulen me te bukur
qe aromen tja shijoj
por as afer nuk te ngjan
me ty dot se krahasoj
Kur me merr ne perqafime
floket lehtas mi ledhaton
kur e ndjej aromen tende
nuk ka lule qe ia kalon
kur e ndjej aromen tende
nuk ka lule qe ia kalon

Ref.
Je motivi i jetes ime
je vet fryma qe e marr
ti e shtrejta nena ime
qe bekimin ma ke dhane
me asgje nuk krahasohesh
ti shendrit me shume se hena
as nje mrekulli e botes
nuk ka vlere me shume se nena!

II

As dukati e diamanti
nuk shkelqejne sikur ti
t'kam hero ty o babi
ma mbush zemeren krenari
as kur lodhesh e dermohesh
para meje nuk e vren
t'shkelqejne syte lumturohesh
perqafimin tim kur ndjen
t'shkelqejne syte lumturohesh
perqafimin tim kur ndjen

Ref.
Je motiv per shpirtin tim
je vet fryma qe e marr
ti i shtrejti babi im
qe bekimin ma ke dhan
me asgje nuk krahasohesh
edhe dimrin ma ben vere
as nje mrekkulli e botes
sikur babi nuk ka vlere

Je motiv i jetes ime
je vet fryma qe e marr
ti e shtrejta nena ime
qe bekimin ma ke dhane
me asgje nuk krahasohesh
edhe dimrin ma bene vere
asnje mrekulli e botes
sikur babi nuk ka vlere
sikur babi nuk ka vlere

Albos - Dy Dashuri

Me fillim gabova
me ty kur jam njoftu
met harru u mundova
por smujta met harru

Me fillim u un duhej njeren ta zgjedh
Porn je fillim i keq ketu sod me ka sjell
Te dyat ne te njejten koh un
i doja shum por sdija cilen ta zgjidhja 2x

Dy dashuri zemra smund ti mbaj
Nese njera do te qesh ajo tjetra do te qaj
Dy dashuri smund ti kem un
e di qe gabova por te dya i dua shum

Me fillim gabova kur ty te thash te du
e kisha nje tjeter po smujsha me largu
me fillim un duhej ate te mos tapranoj
duhej ti tregoja se nje tjeter e dashuroj
te dya ne te njejten koh un i doja shum
por sdija cilen ta zgjidhja 2x

Dy dashuri zemra smund ti mbaj
Nese njera do te qesh ajo tjetra do te qaj
Dy dashuri smund ti kem un
e di qe gabova por te dya i dua shum

Sabri Fejzullahu - Dy Dashuri

seq me dogj nje dashuri,
por dashuria vjen e shkon.
vetem malli per memdhe
eshte nje zjarr qe djeg gjithmon,
mua ktu ne dhe te humbur gjithmon me dogjen dy,
njeri djeg per kosove tjetri per shqiperi.

-shqiperine kam ne zemer,
e kam ne zemer se jam shqipetar,
me djeg malli per kosove
se jam kosovar- (2X)

seq me dogj nje dashuri,
por dashuria vjen e shkon.
vetem malli per memdhe
eshte nje zjarr qe djeg gjithmon,

mua ktu ne dhe te humbur gjithmon me dogjen dy,
njeri djeg per kosove tjetri per shqiperi.

-shqiperine kam ne zemer,
e kam ne zemer se jam shqipetar,
me djeg malli per kosove
se jam kosovar- (2X)
Më Shumë Këngë Nga Manjola Nallbani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë