Më mbaj mend (për 1 muaj)

Manjola Nallbani - Lufton Drenica Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  17

Nga Tirana motra e vllezën
dun me t'knu Drenicë kangë zemre

Me t'dhanë forcë me t'qetsu plagët
e me t'thanë se s'je e vetme

Ti o botë që bën sehir
a e din c'ndjen kosovari
në shpi t'vet gjithmonë i huj
gjer në kockë ka shku litari.

2xRef:

O me lot nanash
o me gjak trimërie
po lufton Drenica
o si i ka hije

Vritet foshnja që në djep
s'arrin vajza me u ba nanë

Tan KOSOVA po thërret
lirinë kërkush s'ka me na e dhanë

Ti o botë që bën sehir
a e din c'ndjen kosovari
në shpi t'vet gjithmonë i huj
gjer në kockë ka shku litari.

3xRef:

O me lot nanash
o me gjak trimërie
po lufton Drenica
o si i ka hije.


Ky tekst u dërgua nga Lind Berisha

Manjola Nallbani - Lufton Drenica
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lufton Drenica".
3. Video është e këngës "Lufton Drenica", por nuk këndohet nga Manjola Nallbani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Manjola Nallbani:


Komente 0