A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Manjola Nallbani - Udhetoj E Menduar


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  11

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/1989

1989-12-01T00:00:00

Teksti:

Dritero Agolli

Muzika & Orkestrimi:

Shpëtim Saraçi

Këngë e albumit:

"Tingujt E Shpirtit Tim"

Pjesëmarrëse në

Festivali i 28-të në RTSH


Ec unë buzë liqenit
Buzë Drinit të lashtë
Tek valë e tij shikoj
Lisat e lartë

Nusërojnë pemët
Në borën e bardhë
Ç'është ky liqen,që kurrë s'e kemi parë
Thonë ato,tek këndojnë

(Refreni,2 herë)
Mes valëve që shkojnë
Flenë gurët e shtëpisë dhe cdo prag
Ndaj këngët e djepit si një mall
Me dritë mbuluar aty flenë

U mbytën dhe vanë
Mbet në shpirt nostalgjia
Dhe unë ec e menduar
Dhe ëndërroj buzë Drinit të lashtë

Diçka do flijonim
Në emër të jetës
Brezat që vijnë
Për ne bukur të thonë

Dhe nuk ish e lehtë
E thjeshtë jo nuk qe
Që valët dritë ti kishte
Ky liqen të ndricojë dhe kjo jetë

Refreni 2 herë

Buzë Drinit të lashtë


Ky tekst u dërgua nga  iviboy2001
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019