Më mbaj mend (për 1 muaj)

Manjola Nallbani - Fjale Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Nuk kemi video për këtë këngë.

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Fjale" kënduar nga Manjola Nallbani.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 13 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
13

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Sidorela Roli - Fjale

Kam akoma nje ndjesi nga ti
Qe ma dogji shpirtin zjarr
Perendeshe e Dashurise
Per ty isha
Si princesha ne perralle

Ku jeton? Ku jeton Dashuria
Qe me dhe
Ku je sot? Ku je sot me kon je?
Pse ne krah’t e mi nuk flen?

Sado koha te kaloje My Love
N’qeliza t’mia ti jeton
Smund ta kthej dot kohen pas My Love
Te t’therras ty prap My Love

Ska me puthje cdo mengjes jo
Ska me lule as perqafim
Pse ta fala veten ty
Zemren ma coptove ti


Do te dua pergjithmone mthoje
Besoja cdo fjale
Me genjeshtra po me ledhatoje
Fjale fjale vetem fjale

Ku jeton? Ku jeton Dashuria
Qe me dhe
Ku jeton? Ku jeton shpirti jot?
Pse ne krah’t e mi nuk flen?

Eno Kalo - Fjale

E di
Te verteten ke then gjithmone
Qe zemren tende ta theva une
Te lendova thell ne shpirtin tend
Por te lutem kuptome drejt
Kurre skam dashur te te humbas
te jetoj pa ty.

Mendohu njeher
perpara se te largohesh nga un
se sdo te ket me me fal
sdo me shohesh me as ne gjum
dhe nese ke deshire ti ta besh
te gabosh ashtu sic bera dhe une
largohu me mire

Kjo nate me frikeson
gjithcka e erret nuk di cte mendoj
por nga te gjithe keta njerez ne toke
une jam i bindur asnje nuk te shkon
dhe qe dhe pak mendimin te vazhdoj
te gjej diku dhe dicka te harroj
te harrohem nga ty

Ku ti gjej ato fjale
te te them ty me fal
ndoshta hena kete nate
do na shfaqet me prane

Ku ti gjej ato fjale
te te them ty me fal
ndoshta hena kete nate
do na shfaqet me prane

4x
Ku ti gjej ti kerkoj
te mesoj mos gaboj
loti ne syrin tend te pushoje

Ku ti gjej ti shtrengoj
te harroj ti leshoj
zemren tende dhe njeher ta fitoj


Publikimi: 05/11/2010Më Shumë Këngë Nga Manjola Nallbani:


Komente mbi këtë këngëManjola Nallbani - Fjale
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fjale".
3. Video është e këngës "Fjale", por nuk këndohet nga Manjola Nallbani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.