Më mbaj mend (për 1 muaj)


Manjola Nallbani - Triumf
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Triumf".
3. Video është e këngës "Triumf", por nuk këndohet nga Manjola Nallbani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Manjola Nallbani - Triumf Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Muzika & Teksti:

Eriona Rushiti

Orkestrimi:

Enis Mullaj

Komente

Asnjë Koment

22/04/2021

2021-04-22T22:45:20+01:00

Na vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Triumf" kënduar nga Manjola Nallbani.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Triumf".

Ky tekst është kërkuar 3 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
3

DËRGO TEKSTIN

Muzika: Eriona Rushiti
Teksti: Eriona Rushiti
Orkestrimi: Enis Mullaj
Rec. Vocal: Gent Myftaraj
Styling: Enada At'nikolla
M.U.A: Suela Çangu
Director: Erald Nallbani

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Egzon Pireci. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

I gjithë kuptimi i jetës sime je ti
Bukuria jote s’ka fund
Me ngjanë në ëngjull ti

Po të pres të ngrihesh
Të flasim të qeshim prapë
Dashuria jonë e di se do ja dalë
Ëndrat tona do i realizojmë

Jo as kjo sëmundje…
Z’do t’mund të na ndalojë
U betuam, gëzimet, hidhërimet

Bashkë do i kalojmë
Dashuria jonë pa dyshim, do triumfoj.
E ëmbla ime…
Ti më mbanë të gjallë
Ngrihu të vazhdojmë, aty ku e lamë

Dhe rrugëve të qytetit
I mungojnë hapat e tu, hapat e tu
Buzeqeshja jote, bukurinë kësaj bote, ia shton dhe më shumë

U betuam, gëzimet, hidhërimet
Bashkë do i kalojmë
Dashuria jonë pa dyshim do triumfojMë Shumë Këngë Nga Manjola Nallbani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë